• DOLAR 6.861
  • EURO 7.808
  • ALTIN 399.848
  • ...
Sağlık Bakanlığının Batman'a gönderdiği ambulanslar törenle teslim edildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Törene Vali Hulusi Şahin, İl Emniyet Müdürü, Batman Üniversitesi Rektörü, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, ile bazı kurum müdürleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Şahin, Sağlık Bakanlığı'ndan sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere 7 ambulansın teslimini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Şahin, "Gerçekten yüzde 97 ile 5 dakikada vakalara ulaşma hızı Batman için bir gurur tablosudur. Tüm sağlık çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Sağlık Bakanlığımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Mobil sağlık hizmetleri, ambulans hizmetleri Batman'da son derece başarılı bir şekilde devam ediyor." dedi.

Kendilerine kazandırılan 7 ambulansla İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 41 adet ambulansın olduğunu aktaran Batman İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, "Bu ambulanslarımız tam teçhizatlı, son model teknolojiyle donanmış bir şekilde tahsis edildi. Daha önce 34 olan ambulans sayımız 41'e çıkmış oldu. Böylelikle Batman halkına daha hızlı, güvenli ve etkili hizmet vermeyi amaçlamaktayız. Ambulans filomuzun içerisinde bir adet zırhlı, bir adet obez, 4 adet de 4 çarpı 4 ambulansımız bulunmaktadır. 4 çarpı 4 ambulansımızdan iki tanesi de paletli ambulans olarak hizmet vermektedir. 7 ambulansımızın maliyeti 2 buçuk milyon dolayındadır." diye konuştu.

Vali Şahin, daha sonra anahtar teslimini yaparak ambulanslar hakkında bilgi aldı. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir