• DOLAR 7.578
  • EURO 8.992
  • ALTIN 477.26
  • ...
Dışişleri Bakanlığı'ndan Çin'e seyahat uyarısı!

Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan, ölümcül koronavirüs salgınının etkileri sürüyor. Şimdiye kadar binlerce kişiye bulaşan virüs 80 kişinin de hayatını kaybetmesine neden oldu.

Çin haricinde 10 ülkede daha tespit ediler virüs için ülkeler çeşitli önlemler almaya başladı.

Dışişleri Bakanlığı da bu kapsamda bir uyarı yayınladı. Bakanlık, Türkiye vatandaşlarına zorunlu olmadıkça Çin’e seyahat etmemelerini tavsiye etti.

ZORUNLU OLMADIKÇA GİTMEYİN
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Çin'in Hubei eyaletinde bulunan Wuhan şehrinde zatürreye neden olan yeni korona virüsünün (2019-nCoV) ülke çapında kamu sağlığını tehdit eden boyuta ulaştığı, vaka sayısının artış eğiliminde olduğu bildirildi.

Açıklamada, "Bu çerçevede vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça Çin’e seyahat etmemeleri, Çin’e seyahat etmeleri halinde başta Hubei eyaleti olmak üzere vakaların yoğun olarak görüldüğü bölgelerden uzak durmaları önemle tavsiye olunur. Çin’de ikamet eden ve Çin’in diğer bölgelerine seyahat etmek zorunda olan vatandaşlarımızın sağlık önlemlerine azami riayet etmeleri, Pekin Büyükelçiliğimiz, Hong Kong, Şanhay ve Guanco Başkonsolosluklarımız ile Çin Halk Cumhuriyeti ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın acil durumlarda aşağıda irtibat bilgileri bulunan Konsolosluk Çağrı Merkezi (7/24), Pekin Büyükelçiliğimiz ve ilgili Başkonsolosluklarımıza ulaşmaları mümkündür" denildi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir