• DOLAR 7.558
  • EURO 8.983
  • ALTIN 474.07
  • ...
Engelliler farkındalık oluşturmak için yürüdüler

Siirt Gençlik ve Kültür Evi koordinasyonunda Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, engellilere yönelik duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

"Engelsiz Siirt" sloganıyla yapılan farkındalık yürüyüşüne, Siirt Gençlik ve Kültür Evi öğrencileri, öğretmenler, veliler, engelli dernekleri ve bazı kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Yürüyüş sırasında engelliler, attıkları sloganlar ve ellerinde taşıdıkları dövizlerle engellilerin hatırlanması hususuna dikkat çektiler

Yürüyüş sonrası açıklamalarda bulunan Siirt Gençlik ve Kültür Evi Müdürü İdris Tan, kentte engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla böylesi bir yürüyüş düzenlediklerini söyledi.

 

“Sadece bir gün değil her gün engelli kardeşlerimizle birlikteyiz”

Engelliler Haftası dolayısıyla engellilere yönelik farklı etkinlikler de düzenleyeceklerini belirten Tan, ‘’Bugün bizler için çok anlamlı bir gündü. Engellileri unutmadığımızı anlatmak için empati yürüyüşü gerçekleştirdik. Bir nebze olsun engelli kardeşlerimizi sorunlarına dikkat çekmek ve yaptığımız yürüyüşle toplumun engelli kardeşlerimize karşı duyarlı olmaya yönelik farkındalık oluşturmak istedik. Ve bu yürüyüşü yaparken kendimizi bir engelli bireyin yerine koyarak onları anlamaya ve toplumu da bu duyarlılığa katkı sağlama noktasında çağrıda bulunuyoruz. Tüm halkımızı engeli bireylere karşı duyarlı olmasını talep ederken şehrimizi de engellilerin yaşayabilecekleri bir hale getirmeye davet ediyoruz. Sadece bir gün değil her gün engelli kardeşlerimizle birlikteyiz ve asıl engel bizleriz diyoruz.” şeklinde konuştu

Konuşmanın ardından üniversitenin konferans salonunda engelli bireylere yönelik etkinlik düzenlendi. (Murat Orhan-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir