• DOLAR 32.832
  • EURO 35.245
  • ALTIN 2448.942
  • ...
Umut Kervanı o "Suriyeli aile"ye yardım elini uzattı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Yaptığı hayırlı çalışmalarla fakir, muhtaç, yetim ve kimsesizlerin umudu haline gelen Batman Umut Kervanı, 19 Mayıs Mahallesi'nde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren 9 çocuklu Suriyeli muhtaç aileye, halı, battaniye, yorgan, giyim ve gıda yardımında bulundu.

Suriye'nin Halep kentinde rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısı sonucu bir çocuklarının yüzünün yandığını ve ayaklarının sakat kaldığını söyleyen Suriyeli El-Mahruk ailesi, yiyecek bir şey bulmakta dahi zorlanıyor. Yaşadıkları acı durumun basına yansımasıyla harekete geçen Umut Kervanı, duruma duyarsız kalmayarak Suriyeli muhtaç aileye yardım elini uzattı.

Suriyeli aileye; halı, battaniye, yorgan, giyim ve 2 ay yetecek kadar gıda yardımı yapan Umut Kervanı, ayrıca çocukları mutlu etmek ve acılarını unutturmak için oyuncaklar hediye etti.

Batman Umut Kervanı Sekreteri Faysal Rüzgar, Suriyeli aileye biraz yardımda bulunduklarını ancak yapılan yardımların ailenin ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kaldığını ve bu yüzden de  hayırseverlerin yardımlarına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Rüzgar, "Basına yansıyan Suriyeli ailenin dramı üzerine durumu yerinde görmeleri için tespit komisyonumuzu Suriyeli aileye gönderdik. Yapılan tespitler sonrası ailenin içler acısı durumuna şahit olduk. Evlerinde ne oturabilecekleri bir minder-döşek, ne de üstlerine atacakları bir battaniye ve yorganları vardı. Gerçekten de mağdur bir ailedir. Biz de imkanlarımız doğrultusunda bu aileye halı, battaniye, üzerinde yatabilecekleri döşek, 2 aylık mutfak ihtiyaçları ve belli bir miktar nakdi yardımda bulunduk. Bu yardımların bu aileye çok az geldiğini ve ihtiyaçlarını karşılamayacak durumda olduğunu biliyoruz. Hayırseverlere çağrımız; bu aileye bir an önce yardım eli uzatmalarıdır. Hayırseverler yardımlarını isterlerse Umut Kervanı aracılığıyla, isterlerse de kendileri aileye ulaştırabilirler." dedi. (Mehmet Sait Çelik-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir