• DOLAR 7.237
  • EURO 8.493
  • ALTIN 441.776
  • ...
Belediyenin kurslarıyla ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar

Tatvan Belediyesi Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’nde ev hanımları için farklı branşlarda kurslar açıldı. Açılan kurslara katılan ev hanımları, bir yandan sanat öğrenirken, bir yandan da ev ekonomisine katkı sunuyorlar.

Kur’an kursu, iğne oyası, dikiş nakış, filografi ve ahşap boyama başta olmak üzere birçok branşta açılan kurslara ev hanımları yoğun ilgi gösteriyor. Kursa katılan kadınlar el becerilerini geliştirirken, çocuklar ise açılan kreşte eğleniyorlar.

Özellikle hat sanatının büyük ilgi gördüğünü söyleyen eğitmen Ayşe Akçelik, “Özellikle ev hanımlarının büyük ilgi gösterdiği kursumuzda Osmanlı’dan günümüze gelen mirasımızı yaşatıyoruz. Hat sanatı kursumuz ile sadece yazı yazma tekniklerini öğretmiyoruz. Bunun yanında hat sanatını farklı bir teknik ile tablolaştırıyoruz. Tuallerin üzerine çizdiğimiz objeleri farklı malzemeler ile boyayarak sanata dönüştürüyoruz.” dedi.

Belediyenin kendilerine sunduğu hizmetten dolayı teşekkür eden Dikiş Nakış Eğitmeni Gülnur Gültekin ise “Ev hanımlarının kurslara gösterdiği ilgiden dolayı mutluyuz. Buraya gelen kursiyerlerimiz ürün yaptıkça ve bu ürünleri sattıkça daha da mutlu oluyorlar. Çocuklu olan annelerimiz genelde çocuklarından dolayı gelemiyordu. Bu konuyu belediye başkanımıza ilettiğimizde merkezimize kreş açtı. Bu sayede anneler el becerilerini geliştirirken, çocukları da merkezimizde bulunan kreşte eğitim görüyorlar.” diye konuştu. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir