• DOLAR 6.589
  • EURO 7.226
  • ALTIN 339.22
  • ...
'Aileyi güçlü tutarsak toplumu da güçlü tutarız'

Son yıllarda Türkiye'nin en çok nikah kıyılan ilçesi olan Şahinbey'de nikah işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bugün Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğu'na nikah kıymak için gelen çiftlere sürpriz ziyarette bulunarak, hayırlı olsun temennisinde bulundu ve çiftlerin nikahını kıydı.

Nikah törenlerinin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, patenti Şahinbey Belediyesi'ne ait olan Evlilik Okulu'na ilginin her geçen gün arttığını belirtti.

Şahinbey Belediyesi olarak her yıl en fazla nikah kıyan belediye ve en fazla çocuğun dünyaya geldiği ilçe durumunda olduklarını anımsatan Tahmazoğlu, "En fazla nikah kıyan belediye ünvanımızı bu yıl da devam ettirmek istiyoruz. Şu ana kadar 7 bin 340 nikah akdini gerçekleştirdik. Evlenen çiftlerimize iki cihan saadeti diliyorum. Aynı zamanda Evlilik Okulu projemiz de devam ediyor ve Evlilik Okulu'muza her geçen gün ilgi ve alaka daha da artıyor. Şu ana kadar 30 bin 477 çiftimize bu alanda eğitim verdik. Bu eğitimlerin katılımcı sayılarını artırarak devam ettiriyoruz. Düğün hediyesi olarak da yeni evlenecek çiftlerimize otomatik çamaşır makinası hediye ediyoruz." dedi.

"Her ay bir çiftimizi kurayla umreye gönderiyoruz"

Tahmazoğlu, toplumun çekirdek yapısının aile olduğunu belirterek "Ayrıca Evlilik Okulu'na katılan her ay bir çiftimizi kurayla umreye gönderiyoruz. Amacımız eşler arasındaki diyaloğu saygıyı ve muhabbeti arttırarak 'Mutlu Aile Huzurlu Toplum' projesi ile huzurlu bir toplum oluşturmak istiyoruz. Çünkü bizim toplumumuzun çekirdek yapısı ailedir. Aileyi güçlü tutarsak toplumu da güçlü tutmuş olacağız." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir