• DOLAR 6.866
  • EURO 7.786
  • ALTIN 398.942
  • ...
Güzeloğlu’ndan sebze ve meyve hali esnafına geçmiş olsun ziyareti

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu ve önceki dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Sebze ve Meyve Hali’nde meydana gelen patlamada nedeniyle hasar gören iş yeri ve hal esnafını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

İncelemelerinin ardından açıklama yapan Güzeloğlu, “Diyarbakır Sebze ve Meyve Halimizde cuma günü gerçekleşen ve ne yazık ki bir değerli kardeşimizin hayatını kaybetmesi ve iki arkadaşımızın da yaralanmasıyla sonuçlanan bir olay yaşadık. Meyve ve sebzelerin belli ölçülerde olgunlaşması için kullanılan karpit işlemi sırasında meydana gelen bir kaza. Hayatını kaybeden arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum, Rabbim rahmetiyle muamele eylesin.” dedi.

Bu olaydan sonra kurumların inceleme yaptıklarını belirten Güzeloğlu, “Bugün de Bakanımız, milletvekilimiz ve diğer arkadaşlarımızla buradayız. Öncelikle yapısal anlamda ortaya çıkan hasarın tespiti ve fiziksel anlamda ortaya çıkan bu sıkıntının giderilmesi gündemimizde. Tabi bunun yanı sıra meydana gelen bu kazanın nedenini etraflıca araştırmak, bu noktada eğitime bağlı eksiklikler varsa bunları tespit etmek ve bundan sonra bu gibi bir müessif kazanın olmamasına dönük önlemleri almak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Güzeloğlu, “Giden canı getirmek mümkün değil ama bir daha böyle kazaların yaşanmamasını önlemek elimizde. Ben tekrar hayatını kaybeden değerli kardeşimize hemşerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaralanan kardeşlerimize de en kısa sürede şifalar diliyorum. Çabamız bu yönde olacak. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili tedbirleri inşallah hayata geçireceğiz.” dedi. (Ramazan Zeren-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir