• DOLAR 6.866
  • EURO 7.785
  • ALTIN 398.97
  • ...
​YKS öncesi öğrencilere seminer verildi

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından üniversite sınavı olan YKS’ye girecek öğrencilere yönelik, sınav ile ilgili seminer düzenlendi.

Şahinbey Belediyesi, "Gri Koç" olarak bilinen Gökhan Müftüoğlu'nun katılımıyla üniversite sınavına girecek öğrencilerin stresini azaltmak, özgüven aşılamak, motivasyonlarını artırmak, zamanı yerinde ve doğru kullanmak ile ilgili öğrencilere "YKS’yi Kazandıracak Taktikler" temalı bir eğitim semineri düzenledi. 

Şahinbey Belediyesi Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programa öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerle soru cevap şeklinde başlayan program daha sonra "Gri Koç"un önerileri ile devam etti.

Düzenlenen seminerde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını söyledi.

Öğrencilerin hayata hazırlanması noktasında her zaman destek olduklarını belirten Tahmazoğlu, şöyle konuştu:

"Gökhan Müftüoğlu’nun Gaziantep’e her gelişinde gençlerimizi ayrı bir heyecan sarıyor ve salonlara sığmaz olmaya başladık. Şahinbey Belediyesi olarak gençlerimizin hayata hazırlanması noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Onları Çanakkale’ye uçakla götürerek ecdadımız ile buluşturduk. Spor yapmaları için spor ayakkabıları hediye ettik. Okuma alışkanlığı kazanmaları için her ay kitap dağıtıp, yarışmalar yapıyoruz ve bunun sonucunda dereceye girenlere bisiklet, kol saati, umre ve Bosna Hersek ziyaretleri gibi organizasyonlarla ödüllendiriyoruz. Gençlerimiz üniversiteye hazırlanırken ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. İnşallah kazanırlar. Ancak kazanamazsanız bu da dünyanın sonu değil. Rabbim sizlere daha farklı fırsatlar verecektir." dedi.

Eğitim Koçu Gökhan Müftüoğlu da Gaziantep’e gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Daha önceki geldiğimde daha küçük bir salondaydık ve sığmıyorduk. Ancak bu salon mükemmel ötesi olmuş. Hatta ‘salonu doldura bilimiyiz?’ diye düşündüm. Ancak salon yine tıklım tıklımdı ve Gaziantepli gençler her zamanki gibi çok çok iyilerdi ve iyi ki gelmişim." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir