• DOLAR 5.945
  • EURO 6.556
  • ALTIN 300.46
  • ...
Babasına faizsiz borç vermeyen siyonist YPG/Pkk'ye yağdırıyor

FARUK KUZU – HABER YORUM

Buna rağmen İşgal rejimi başta Körfez ülkeleri olmak üzere yönetimlerle ilişkilerini bi hayli ilerletmiş durumda. Artık eskisi gibi bu ilişkileri gizleme gereği de duymuyor.

İşgalciler, Ortadoğu’daki diplomatik ilişkilerine güvenerek kiminle ne ilişkileri var söylemeye devam ediyorlar.

Bunlardan biri de YPG/Pkk ile olan gönül muhabbetleri. 9 Ekim’de Kuzey Suriye’ye başlatılan Harekattan hemen sonra İşgalcilerin Dış İşleri Bakan yardımcısı Tzipi Hotovely Parlamentoda Suriye konulu özel oturumda şu açıklamayı yaptı;

“İsrail özellikle diplomatik ve insani konularda yardım için çok sayıda talep aldı. YPG'ye derin endişeleriyle özdeşlik kurarak onlara birçok kanalla yardım sağlıyoruz. İsrail, YPG'ye yardım etmeye muktedirdir ve bunun meyvesini ileride alacağımızdan eminim.” diyen Hotovely, ülkesinin ne tür insani yardımda bulunduğuna ilişkin detayları ise paylaşamayacağını belirtti.

Hotovely “İsrail, Kürtlerin(YPG/Pkk) ve Suriye’nin kuzeyindeki diğer azınlıkların ılımlı ve Batı yanlısı unsurların gücünü korumasında açık bir çıkar görüyor. Suriye’nin kuzeyindeki Kürt(YPG/Pkk) hâkimiyetinin muhtemel yıkılma durumu İsrail göz önüne alındığında tehlikeli ve negatif bir senaryo. Böylesi bir olayın İran liderliğindeki negatif unsurların güçlenmesini sağlayacağı kesinlikle açık.” diye konuştu.

Buraya kadar aslında beklenen açıklama. Ancak akıllara takılan bazı sorular halen cevap bulabilmiş değil:

-İşgalciler ekonomik darboğazda iken bunca yardımı nereden finanse edecekler?

-Babasına bile faizsiz borç vermeyen Siyonistler YPG/Pkk’da nasıl bir menfaat bulmuşlar ki yağdırıyorlar.

-İşgalciler, Türkiye’yi karşılarına alma pahasına mı YPG/Pkk’ye bu yardımları yapacaklar? Bu Türkiye’yi tamamıyla kaybettikleri anlamına mı geliyor?

-İşgalci Siyonistlerin bu örgüte yapacağı yardımların içeriği nedir? Neden açıklanmıyor?

-Acaba ABD-Rusya güçleri çekildiğinde kaçmalarını Pkk’yi yüzüstü bırakmalarını kim durduracak? “Öyle ki her biri bin yıl yaşamak ister!” diyen ayeti kerimenin şehadetiyle biliyoruz ki Siyonistler ve o karakterdeki insanlar yaşamayı sevdikleri oranda korkaktırlar.

-YPG/pkk’ye kurdurmayı düşündükleri otonom yapıyı hem Türkiye hem de İran’a karşı bir tampon bölge olarak mı kullanacak?

-Türkiye ve İran’ın, bu hamleye karşılıkları ne olacak?

 

 

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir