• DOLAR 7.284
  • EURO 8.548
  • ALTIN 449.587
  • ...
Türkiye-Rusya yakınlaşması, ABD’li bakanı rahatsız etti!

 

Türkiye'nin Rusya ile Soçi'de imzaladığı mutabakattan rahatsız olan ABD Savunma Bakanı Esper, Barış Pınarı Harekâtı'nın bölgede IŞİD'e karşı verilen savaştaki 'kazanımları tehlikeye soktuğunu' söyledi ve "Türkiye, Rusya'ya yakınlaşarak yanlış yöne gidiyor" dedi.

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Alman Marshall Vakfı'nda yaptığı açıklamada Türkiye'nin Barış Pınarı Harekâtı'nın bölgede IŞİD'e karşı verilen savaştaki 'kazanımları tehlikeye soktuğunu' söyledi ve "Türkiye Rusya'ya yakınlaşarak yanlış yöne gidiyor" dedi.

Sputnik'in aktardığına göre ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Alman Marshall Vakfı'nda Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendirdi. 

Türkiye'nin operasyonunu "sınırsız işgal" ifadeleriyle tanımlayan Esper, operasyonun Koalisyon güçlerinin "müttefik Kürt güçleriyle birlikte" IŞİD'e karşı verdiği mücadelenin kazanımlarını tehlikeye attığını söyledi. 

"Türkiye bizi çok kötü bir pozisyona sokuyor" diyen Esper ayrıca, Türkiye'nin "eskisi gibi sorumlu bir müttefik olması gerektiğini" söyledi ve "Türkiye Rusya'ya yakınlaşarak yanlış yöne gidiyor" ifadelerini kullandı. 

Esper daha önce de Suriye'nin kuzeyindeki Kürt oluşumlara karşı işlenen savaş suçlarıyla ilgili verilerin doğrulanması durumunda bundan Türkiye'yi sorumlu tutacaklarını söylemişti.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir