• DOLAR 6.159
  • EURO 6.708
  • ALTIN 327.11
  • ...
Çin ile Rusya'dan devasa doğalgaz tesisi projesi

  CNCEC yöneticisi Dai Hegen’in açıklamalarına göre; söz konusu santral, dünyanın en büyük etilen entegrasyonu projesi olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında Çin Merkez Televizyonu’na yapılan açıklamaya göre, söz konusu proje bugüne dek Çin girişimciler tarafından imzalanan en büyük sözleşme.

FİNLANDİYA KÖRFEZİ'NE KURULACAK
Sözleşme metnine göre, Rusya’nın Finlandiya Körfezi’nin kıyılarındaki küçük bir kasabada, doğalgaz işlenecek bir kimya tesisi kurulacak. Kurulacak olan santralde, yıllık kapasiteleri 1.4 milyon ton olan iki ayrı etilen parçalama tesisi, yıllık kapasitesi 480 bin ton olan altı polietilen tesisi, yıllık kapasitesi 137 bin ton olan iki LAO tesisi ve bir dış tesis sınırlayıcı (OSBL) yer alacak.

5 YILDA TAMAMLANACAK
Proje, üç ayrı aşamadan oluşuyor: Altyapının artırılması, ilk evre mühendislikleri ve projenin uygulanması. Sözleşme, beş yıllık bir dönem içerisinde geçerli olacak.

CNCEC tarafından yapılan bir basın açıklamasında, karşılıklı çıkarlar ve win-win (kazan-kazan) sonuçları elde etmek için Rus piyasasıyla işbirliği içerisinde olacakları ifade edildi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir