• DOLAR 6.863
  • EURO 7.781
  • ALTIN 400.123
  • ...
Resulayn’da çatışmalar devam ediyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Türkiye tarafından Fırat’ın doğusundaki PKK-YPG-PYD unsurlarına yönelik başlatılan 'Barış Pınarı Harekatı'nın 6’ncı gününde Ceylanpınar karşısındaki Resulayn’da yoğun çatışmalar devam ederken, çatışma sesleri Ceylanpınar'dan duyuluyor.  

TSK tarafından dün gece tespit edilen hedefler sabaha kadar obüs ve tank atışları ile vuruluyor.

Resulayn’ın güney ve batı tarafından yoğun dumanlar yükselirken, doçka sesleri şehir merkezinden 5 kilometre uzaklıkta bulunan basın mensuplarının operasyonları takip ettiği alandan da duyuluyor.

Milli Savunma Bakanlığı, harekâtının 4’üncü gününde Resulayn şehir merkezi ve bazı köylerin ele geçirildiğini açıklamıştı.

Resulayn şehir merkezinin ele geçirilmesine rağmen tünellerde gizlenen PKK-YPG-PYD'liler sık sık Suriye Milli Ordusu ile çatışıyor.

Ceylanpınar’da halk tedirgin

Resulayn sınırındaki Ceylanpınar’da ise halk tedirgin durumda. Suriye tarafından atılan havan ve roketatar mermilerinden dolayı halkın çoğu ilçeyi terk etmiş durumda. Evlerin boş olmasından dolayı İlçede hırsızlık olaylarının arttığı bilgileri gelirken, ilçe girişindeki uygulama noktalarında polis tarafından ilçeyi giriş ve çıkışlar kontrol ediliyor.

Okulların tatil süresi uzatıldı

Şanlıurfa Valiliği, "Barış Pınarı Harekatı"ndan dolayı Akçakale ve Ceylanpınar'da tüm okullarda ve Suruç ilçesinde ise sınıra yakın bazı okullarda okullar 3 gün süreyle eğitime ara verildiğini açıklamıştı.  (Abdurahman Uğurlu, Sabri Acet-İLKHA) 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir