• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.135
  • ...
STK’lardan evlat nöbetindeki ailelere ziyaretler devam ediyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

STK’lardan evlat nöbetindeki ailelere ziyaretler aralıksız devam ediyor. Türkiye’nin farklı illerinden gelen STK, kanaat önderleri, siyasi parti temsilcileri, din görevlileri ve vatandaşlar, HDP İl binasının önünde oturma eylemini yapan aileleri ziyaret ederek, destek açıklamalarında bulundular.

Annelerin acılarını paylaşmak için geldiklerini belirten Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişek, annelerin onurlu direnişini desteklediklerini söyledi.

Fişek, “Gözlerinin nuru gibi baktıkları evlatlarının acılarını çeken bu annelerin acılarını bir nebze de olsa paylaşmak için buraya geldik. Bu anaların feryadının tüm dünyadaki teröristlere karşı onurlu bir feryat olduğunu hep beraber görüyoruz. Dünyadaki tüm terörizmi bitirmesini ve buradan bir ivme kazanmasını arzuluyor, akan kanın durmasını istiyoruz.”  dedi.

Anadolu Spor Medyası ve Yazarlar Derneği Genel Başkanı Akif Çelik ise bu annelerin acılarını paylaşmak için destek vermeye geldiklerini belirtti.

Öte yandan Avrupa Türk Dostluk Derneği Genel Başkanı İlyas Kulaksız, Eğitimci Yazar Abdullah Yıldız, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, KADEM Genel Başkanı Dr. Saliha Okur, STK temsilcileri ve vatandaşlar, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret ederek destek açıklamalarında bulundular. (Mehmet Sait Çelik, Şükrü Tontaş-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir