• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.99
  • ...
ALES nedeniyle hafta sonu nüfus müdürlükleri açık olacak

ÖSYM Başkanlığınca yapılacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı nedeniyle Sur İlçe Nüfus Müdürlüğü 22 Eylül Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacağı belirtildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, "ÖSYM Başkanlığınca 22 Eylül Pazar günü yapılacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) nedeniyle ortaya çıkabilecek olan acil kimlik kartı taleplerini karşılamak amacıyla İlimiz Sur İlçe Nüfus Müdürlüğü sınavın yapılacağı günü 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacaktır." denildi.

Açıklamanın devamında, "TCKK ilişkin değerli bedel tahsilatının Vergi Dairesi Müdürlüğünce ve https://ivd.gib.gov.tr üzerinden yapılmaması halinde değerli kâğıt bedeli tahsilatı yapılmadan vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı müracaatının alınması sağlanacak olup başvuru sahibi teslim alacağı Geçici Kimlik Belgesi ile işlemlerini gerçekleştirebilecektir." ifadelerine yer verildi.

İlk mesai gününde değerli kâğıt bedelinin yatırılmaması halinde kimlik kartı başvurusu iptal edileceği ifade edildi. (Ramazan Zeren-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir