• DOLAR 6.813
  • EURO 7.581
  • ALTIN 380.236
  • ...
Facebook hesabınızın çalındığını nasıl anlarsınız? İşte işaretleri

TEKNOLOJİ SERVİSİ

Teknoloji sitesi “chıponlıne”ın haberine göre; Facebook hesabınızın ele geçip geçmediğini anlamanın yolları şunlar:

TANINMAYAN OTURUM AÇMALAR İÇİN BİLDİRİM ALIN

Facebook'un sağ üst köşesindeki küçük ok simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı açın. Burada sol taraftan Güvenlik ve Oturum Açma'ya tıklayın. Şimdi Ek güvenlik > Tanınmayan oturum açmalar için bildirim alın yolunu izleyin ve seçenekleri görmek için Düzenle'ye tıklayın. Telefonunuza bildirim alabileceğiniz gibi, eposta da alabilir veya her ikisini de alabilirsiniz. Değişiklikleri yapın ve Değişiklikleri Kaydet'e tıklayın. Bunun sadece bilgi vermeye yönelik bir işlev olduğunu, oturum açmayı engellemediğini söyleyelim.

OTURUM AÇMA KONUMLARINA BAKIN

Ayarlar > Güvenlik ve Oturum Açma > Oturum Açtığınız Yerler yolunu izleyin. Şu an oturum açılan konumları Şimdi etkin işaretiyle birlikte göreceksiniz. Burada tanımlayamadığınız bir oturum varsa, oturum adına tıklayın ve Ben değilim > Hesabı güvene al yolunu izleyin. *Uyarı: Bu liste IP tabanlı olduğundan bazen yanlış bilgiler gösterebiliyor, yani çok güvenilir olmayabilir. Örneğin İstanbul'da yaşamanıza rağmen ve bir güvenlik sorunulu olmamasına rağmen listede başka illerden giriş yapmış gibi görebilirsiniz.

HACK'LENEN HESABIN İŞARETLERİ

Hesabınızın hack'lenmesi, her zaman parolanızın ele geçmesi anlamına gelmeyebilir. Kişisel bilgilerinizin değiştirilmiş olması, tanımadığınız insanlara arkadaş olmanız, hesabınızdan mesajlar gönderilmesi, zaman tünelinde tanımadığınız gönderilerin bulunması, hesabınıza birinin eriştiğinin işareti olabilir. Facebook, hack'lenen hesapları bildirmeye yönelik araçlar sunuyor; facebook.com/hacked adresine gidin ve hesabınızın neden ele geçtiğini düşündüğünüzü Facebook'a söyleyin.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir