• DOLAR 6.597
  • EURO 7.052
  • ALTIN 350.572
  • ...
Öldüğü iddia edilmişti, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ilk kez ortaya çıktı

Euronews'ten Kerem Congar'ın haberine göre Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, pazartesi günü Türkmenbaşı şehrinde düzenlenen 1. Hazar Ekonomik Forumu'nun açılış programında konuştu. Rusya, Azerbaycan, İran ve Kazakistan temsilcilerine seslenen Türkmen liderin konuşması canlı olarak yayınlandı.

RUS MEDYASI ÖLDÜĞÜNÜ İDDİA ETMİŞTİ

Geçtiğimiz Temmuz ayında Berdimuhammedov'a yakınlığı ile bilinen bazı iş insanları, Rus medyasına Türkmen liderin öldüğü yolunda iddialar paylaşmıştı.

EN SON 15 TEMMUZ'DA GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

62 yaşındaki devlet lideri en son 15 Temmuz'da kameralar karşısına çıkarak torunlarıyla kedi severken görüntülenmiş ve kitap yazmak için tatile çıkacağını duyurmuştu. Ancak birçok kişi videonun önceden çekilmiş olabileceğini iddia etmişti.

BİR ÖNCEKİ TÜRKMEN LİDERİN ÖLÜM HABERİ GİZLENMİŞTİ

Türkmenbaşı olarak bilinen Saparmurat Niyazov'un 2006'da haftalar öncesinden iddia olarak ortaya atılan ölüm haberi önce yalanlamış, ardından resmi açıklama ile doğrulanmıştı.

Doğal gaz kaynakları bakımından oldukça zengin olan Türkmenistan'da 'koruyucu' lakaplı Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov'un, oğlu Serdar'ı varisi olarak gördüğü ve kendisini bu doğrultuda yetiştirdiği biliniyor. Oğul Berdimuhammedov haziran ayında eyalet valiliği görevine getirilmişti.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir