• DOLAR 6.451
  • EURO 7.19
  • ALTIN 338.14
  • ...
"Çocuklarımın rahat uyuyabileceği bir evim olsun istiyorum"
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Batman’ın İluh Mahallesi Yaşam Caddesi No 53’de bulunan tek katlı derme çatma iki göz odalı kerpiç yapılı akrep ve farelerle dolu evde oturan Bulundu ailesi, her yanı çatlaklarla dolu olan evlerinin her an çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

5 çocuğu ve eşi ile birlikte kaldıkları evin bazı bölümlerinde çatlak ve tavanında da çökmelerin oluştuğunu söyleyen anne Kader Bulundu, maddi imkânsızlık sebebiyle evlerinin onarımını yapamadıklarını belirtti.

Kerpiçli olması nedeniyle yağışlı günlerde evlerine su girdiğini ve evin her an çökecek korkusuyla yaşadıklarını ifade eden anne Bulundu, kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Banyo ve tuvaleti dışarda iç içe olan evlerinin fare ve akreplerle dolu olduğunu dile getiren Bulundu, evlerinin onarımı için yetkililerin ve hayırseverlerin desteğini beklediğini aktardı.

“Evde akrepler, fareler var”

Evlerinin Batman’ın en eski evlerinden olduğunu vurgulayan Bulundu, “Evim eskidir, 80-90 senelik evdir. Evin bölümlerinde çöküntüler var. Banyo ve tuvaleti iç içe ve dışardadır. O da çöküktür. Evin tavanı kırılmış. Çocuklarımın üstüne düşecek diye her gün korkuyla yaşıyoruz. Her tarafı kırık, döküktür, yardım bekliyorum. Evde akrepler, fareler var. Kışın kar, yağmur yağdığı zaman içeriye giriyor. Ev rutubetlidir. Bir çocuğum epilepsi hastasıdır. Yardım bekliyorum, inşallah bir çözüm olur.” dedi.

“Çocuklar korkudan tuvalete gidemiyor”

Evlerinde korkuyla yaşadıklarını belirten Bulundu, “İsterlerse para versinler, isterlerse yıkıp kendileri yapsınlar. Eşim çalışıyor ama 5 çocuğum olduğu için geçinemiyoruz. Onunda borçları var. Aldığı maaşla bize dahi bakamıyor, ay geliyor yine borçlu çıkıyoruz. Tek isteğim yetkililerin ve hayırseverlerin bize destek çıkmaları, yardım etmeleridir. Çocuklarımın rahat bir şekilde uyuyabileceği, tuvaleti ve banyosu içerde olan bir ev istiyorum. Çocuklar akşam korkudan tuvalete gidemiyor. Bazen evde yemek yapmaya dahi korkuyorum. Evin tavanında çatlak sesleri geliyor. Bir gün ev çocuklarımın başına yıkılırsa ne yapacağım bilemiyorum. Yetkililerden Allah rızası için yardım etmelerini istiyorum.” diye konuştu.(Mehmet Fatih Akgül, Mehmet Sait Çelik-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir