• DOLAR 5.76
  • EURO 6.343
  • ALTIN 271.92
  • ...
AÖF yaz okulu kayıtları başladı

Muhsin Şenol-DOĞRUHABER

İlk defa hayata geçirilen Yaz Okulu uygulaması için son kayıt tarihi 28 Haziran. Öğrenciler yaz Okulu’nda en fazla beş ders alabilecekler.

KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

Anadolu Üniversitesinin internet sitesinden yapılan açıklamada yaz okuluna kayıt yaptırabilecekler 5 madde de sıralandı. İşte kayıt yaptırabilecekler:

1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.

2- 2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz.

3- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler.

4- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir.

5- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

KAYITLAR ANADOLU ÜNİVERSİTESİNİN İNTERNET SİTESİNDE

Açıklamada yaz okuluna kayıtların aof.anadolu.edu.tr adresindeki Yaz Okulu Kayıt İşlemleri linkinden ilgili kayıt tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. Ayrıca Genel not ortalaması 2,00 veya 2,00'nin üzerinde olup FF harf notu haricinde başarısız dersi bulunmayan öğrenci, not yükseltmek için ders seçemeyeceği de ifade edildi.

Genel not ortalaması 2,00’nin altında olup başarısız olan FF harf notlu dersle birlikte koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu alınan ders/derslerden en fazla 5 ders seçebileceği açıklandı.

ÜCRETLER BELLİ OLDU

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti

Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam ₺160,00 öder.

Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam ₺175,00 öder.

Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam ₺190,00 öder.

Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam ₺205,00 öder.

Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam ₺220,00 öder.

SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU

Yaz okulu sınavları 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Yaz okulu sınavlarının bütün illerde yapılması planlanmaktadır.

 

AÖF yaz okuluyla ilgili merak edilen soruların cevapları için: https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/aof-duyurular/yaz-okulu-sikca-sorulan-sorular-1560435973

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir