• DOLAR 5,7212
  • EURO 6,2828
  • ALTIN 279,580
  • ...
Ahlaksız festivale HDP sahip çıktı

HABER MERKEZİ

Van'da "Gezginfest" adı altında 20-23 Haziran 2019'da düzenlenmesi planlanan, bölge halkının dini ve kültürel değerlerine bütünüyle aykırılık arz ettiği için kamuoyunun tepkisine neden olan ve bunun sonucunda iptal edilen ahlaksız festivale HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi ve kimi sol medya sahip çıktı. Daha önce düzenlenen festivallerde içki ve fuhuşa götüren görüntülerin oluşması kamuoyunda sert tepkilere neden olmuş ve yine "Gezginfest" adı altında 20-23 Haziran 2019'da düzenlenmesi planlanan festivalin iptali istenmiş ve Valilik söz konusu festivale izin verilmeyeceğini duyurmuştu. Verilen tepkilere rağmen HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi, söz konusu festivale sahip çıktı. Halkın hassasiyetlerini görmezden gelip olayı "sanatsal ve kültürel etkinlik" çerçevesinden değerlendirerek halkın aklıyla adeta dalga geçen HDP'li belediye, "Kentimizde gerçekleştirilmek istenen sanatsal ve kültürel etkinliklere ilişkin altyapı ve ulaşım gibi teknik desteklerin verilmesi yönünde her türlü çabayı göstereceğimizden halkımızın ve dostlarımızın hiçbir şüphesi olmasın" açıklamasında bulundu.

“SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Söz konusu organizasyonun gerçekleştirilmesinin Van için çok önemli olduğunu iddia eden HDP'li belediye, yaptığı açıklamanın devamında "Son günlerde kamuoyuna GezginFest Van organizasyonunun iptal edileceğine ilişkin bilgiler yansımaktadır. Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları olarak süreci yakından takip ediyoruz ve festival organizasyonun yönetimi ile iletişim halindeyiz." ifadelerine yer verdi. HDP'li belediye ve HDP uzantılı dernek ve STK gibi kimi kuruluşlar, daha önce de olduğu gibi bugün de her fırsatta adeta halkın inanç, değer ve hassasiyetlerine savaş açıyor, gençliği ve toplumu ifsada yönelik her türlü çalışmaya destek veriyor, kimi zaman öncülük ediyor.

BELEDİYENİN İMKANLARINI TOPLUMU VE GENÇLİĞİ İFSADA YÖNELİK KULLANIYORLAR

Halkın oylarıyla kazandıkları belediyelerde sözüm ona hizmet etmek bir yana böyle bir kaygısı dahi olmayan HDP'li belediyeler, belediyenin imkanlarını toplumu ve gençliği ifsada yönelik kullanıyor ve hatta bu imkanlarla PKK'ye eleman kazandırmak adına gençliğin zihin dünyasını şekillendirmeye çalışıyor. Hatırlanacağı üzere, belediyenin imkanları PKK'nin çukur siyasetinde önemli bir rol oynamıştı. Halkı kimi milli duyguları kullanarak bir amaç etrafında toplamaya çalışan, bu arada gençliği de kendi ideolojisi çerçevesinde şekillendirmeye çalışan HDP'li belediyeler, içki, fuhuş ve ahlaksızlık yayılmasın ve normalleşmesin kaygısıyla tepki gösteren halkı görmezden geliyor ve bu tür organizasyonlara her zaman destek verdiklerini açıkça beyan ediyor. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir