• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.799
  • ...
Esnaftan 'sahte para' uyarısı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Batman'da kendisine 50 TL'lik sahte para verilen esnaf, mağdur edildiğini belirterek diğer esnafların sahte para konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Çarşı merkezinde esnaf olan Adnan Çetiz, geçtiğimiz gün bir kalpazanın müşteri gibi dükkâna girerek bir şeyler aldıktan sonra kendisine sahte para verdiğini söyledi. Yaşanan yoğunluktan dolayı paranın kimin kendisine verdiğini bilmediğini ifade eden Çetiz, esnafı kalpazanlara karşı uyardı.

Kalpazanların ramazan bayramına yaklaştığımız bu günleri fırsat bilerek piyasaya sahte para sürdüğünü vurgulayan Çetiz, "İki gün önce bayram dolayısıyla ara ara oluşan yoğunluktan istifade eden bir müşteri, sahte 50 TL'lik banknotu bana vermiş. Bunu daha sonra fark ettik. Sahte parayı kimin verdiğini bilmiyorum. Lakin yoğunluğun olduğu günlerde bu tür anları fırsat bilen kalpazanlara karşı esnafların daha duyarlı olmasını tavsiye ediyorum. Zaman zaman bu tür olaylar yaşanıyor, ama bayrama yakın zamanda çok daha fazla oluyor. Esnaf yoğunluk nedeniyle bazen paralara pek dikkat etmiyor. Bu da mağduriyete sebep oluyor." diye konuştu.

Esnafı bu tür olaylara karşı daha dikkatli olmaya çağıran Çetiz, yetkililerin de kalpazanlara fırsat tanımaması gerektiğini kaydetti.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir