• DOLAR 6.814
  • EURO 7.605
  • ALTIN 380.876
  • ...
"Avrupa işgali aklamaya çalışıyor"

Eurovision Şarkı Yarışması için işgal yönetimiyle anlaşma yapılmasını şiddetle kınayan Filistin'deki Uluslararası İlişkiler Meclisi, Avrupa'nın her ne şekilde olursa olsun siyonist işgali aklamaya çalışması ve bu yarışmayı işgal altındaki topraklarda düzenleyerek Filistin halkı aleyhine işlenen suçların üzerini örtmesinin kabul edilemeyeceğini dile getirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "israil işgali Filistinlilere karşı savaş suçları işlemeye devam ederken, Filistin topraklarının gasp edilmesi işlemi ve Gazze üzerindeki insanlık dışı abluka sürerken söz konusu yarışmaya katılanların şarkı söylemelerini anlamak mümkün değildir. Bu yarışma aynı zamanda binlerce Filistinlinin işgal zindanlarında hukuksuz bir şekilde ve son derece insanlık dışı şartlarda tutulduğu sırada gerçekleştirilmektedir."

Açıklamada müziğin toplumlar arasındaki iletişimi sağlamak için sınırları ve engelleri aşan bir insanlık dili olduğu ve sanatın savaş suçlarının, insanlık dışı suçların üstünün örtülmesi için kullanılamayacağı vurgulandı.

Meclis, işgal rejiminin aklanmaması ve suçlarının üstünün örtülmemesi için bu yarışmanın iptal edilmesi amacıyla müdahalede bulunulmasını talep etti. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir