• DOLAR 6.856
  • EURO 7.745
  • ALTIN 395.831
  • ...
SON DAKİKA
Maden'de heyelan riski nedeniyle tahliyeye ek süre

Elazığ'ın Maden ilçesinde 26 Nisan'da, heyelan riski bulunan afete maruz alanlarda kalan 278 konut ve 232 işyerinde tahliye işlemlerine başlanmıştı.

Maden Kaymakamlığı, ev ve işyerlerini tahliye etmeyen vatandaşlar 5 gün ek süre verdi. Bu süre içinde tahliyeye yanaşmayanlara suç duyurusu bulunulup zorunlu tahliye gerçekleştirilecek.

Kaymakam Refik Özsoy imzasıyla yapılarını tahliye etmeyenlere gönderilen yazıda, şunlar kaydedildi:

"Tarafınıza yapılan tebliğatlar sonucunda içerisinde yaşadığınız yapılarınızı (konut/işyeri) tahliye etmediğiniz yapılan çalışmalar sonucunda tespit edilmiştir.

Heyelan riski taşıyan alanda bulunan içerisinde bulunduğunuz yapılarınız (konut/işyeri) can ve mal güvenliğiniz açısından en geç 5 gün içerisinde tahliye etmeniz gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde tahliye etmediğiniz takdirde verilen yerel hizmetler (enerji, su, kanalizasyon ve çöp vb. işlemler) durdurulacaktır. Israrın devamı halinde ise hakkınızda suç duyurusunda bulunulacak ve zorunlu tahliyeye gidilecektir.

Tahliye işlemi gerçekleştiği, usulüne uygun başvuru da yaptığınız takdirde kaymakamlığımız tarafından kira ve barınma yardımı yapılacaktır." (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir