• DOLAR 5,7714
  • EURO 6,5587
  • ALTIN 260,461
  • ...
Çocuklar Mescid-i Aksa’nın güvenlik kabininde yangına neden oldu
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Mescid-i Aksa’nın güneybatısında bulunan Mervani Mescidi bölgesinde bir kabinde akşam çocukların sebep olduğu küçük çaplı yangın meydana geldi. Yangın, büyümeden söndürüldü.

Mescid-i Aksa’daki El-Mervani Namazgahı üzerinde bulunan Mescid-i Aksa bekçilerine ait odada çıkan yangın ile ilgili Mescid-i Aksa İşleri ve İslami Vakıflar Dairesinden yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Mescid-i Aksa’nın doğu kesiminde bulunan El-Mervani Namazgahı bölgesinde çocukların oynaması sonucu çıkan yangın Mescid-i Aksa itfaiyesi başarıyla söndürülmüştür. Bu bakımdan Mescid-i Aksa ve eski kentte oturan tüm camii müdavimleri çocuklarını bu çerçevede uyarmaları ve özellikle Mescid-i Aksa içerisinde çok dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatmalıdır. Yine çocuklarımıza Mescid-i Aksa'yı sevdirmeli, eşyalarına sahip çıkmaları ve içerisinde oyun oynamamaları konusunda uyarmalıyız. Çünkü Mescid-i Aksa hepimize emanettir. Bize bu lutfu veren Allah’a hamd olsun." (Ahmet Karavil- İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir