• DOLAR 7.336
  • EURO 8.691
  • ALTIN 455.608
  • ...
AB’den israil'in Golan Tepeleri işgaline şok cevap

BRÜKSEL

ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Golan Tepeleri üzerinde israil'in egemenliğini ABD'nin resmen tanıdığını" ilan eden başkanlık kararına imza atmasının ardından, Avrupa Birliği (AB) sözcülüğünden, "Golan Tepeleri dahil israil'in 1967'den beri işgalinde olan topraklar üzerindeki egemenliğini tanımıyoruz." açıklamasında bulunuldu.

AB Sözcülüğünden yapılan açıklamada, birliğin, uluslararası hukuk uyarınca Haziran 1967'den bu yana israil'in işgali altında bulunan topraklar üzerindeki egemenliğini tanımadığı ve bu toprakları israil'in parçası olarak görmediği vurgulandı.

Açıklamada, "Tutumumuz değişmedi. Golan Tepeleri dahil israil'in 1967'den beri işgalinde olan topraklar üzerindeki egemenliğini tanımıyoruz." ifadesi kullanıldı.

TRUMP'TAN GOLAN TEPELERİ KARARI

ABD Başkanı Donald Trump, "Golan Tepeleri üzerinde israil'in egemenliğini ABD'nin resmen tanıdığını" ilan eden başkanlık kararına imza attı.

Trump, 21 Mart'ta Twitter'dan yaptığı açıklamada, "52 yılın ardından ABD için israil'in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tam olarak tanımanın zamanı geldi." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Terörist israil, Suriye toprağı olan Golan Tepeleri’ni 1967'den bu yana işgal altında tutuyor.

Kaynak, AA

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir