• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.799
  • ...
"Fidan bizden meyve sizden"

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde İlçe Kaymakamlığı tarafından finanse edilen Tarım İlçe Müdürlüğünce yürütülen "Fidan bizden meyve sizden" projesi kapsamında üreticilere ceviz ve bademden oluşan 2 bin adet fidan törenle dağıtıldı.

Törende konuşan Kaymakam Şenol Öztürk, tarım ve hayvancılığın önemine değinerek, "Tarım ve hayvancılık sektörel bazda ülkemizin en önemli dinamiklerinden bir tanesidir. Bu anlamda merkezi hükümetin vermiş olduğu tarımsal desteklemelerin dışında, biz de yerel düzeyde tarım ve hayvancılığa destek olmak, imkanlarımızı üretime kanalize etmek ve ilave katma değer oluşturmak adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çünkü biz topraklarımızın atıl şeklide kalmasından taraf değiliz. En önemli sermayemiz olan toprağımızı bir şekilde üretimle birlikte ekonomiye kazandırmamız gerekiyor." dedi.

Yapılan konuşmanın ardında fidanlar çiftçilere dağıtıldı.

Törene İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk, Belediye Başkanı Ferit Yıldırım, Tarım İl Müdürü Turan Karahan, daire amirleri, muhtarlar ve üreticiler katıldı. (Murat Polat-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir