• DOLAR 6,0466
  • EURO 6,7481
  • ALTIN 247,843
  • ...
Türkiye ve dünya gündemi

ANKARA - Türkiye ve dünya gündemi, lider programları, etkinlikler ile bir bakışta bugünün gündemi.

1- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Dünya Şehircilik Günü kapsamında düzenlenecek AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı'na katılacak, Çankaya Köşkü'nde Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Toplantısı'na başkanlık edecek

2- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı"na katılacak.

3- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Elazığ Valiliğini ziyaretinin ardından AK Parti İl Danışma Toplantısı'na katılacak, İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi şantiyesi ve Fırat Üniversitesi çok amaçlı spor salonu ziyaretlerinde bulunacak.

- Kasapoğlu, Tunceli'de Valilik, stadyum ve gençlik merkezi ziyaretlerinin ardından gençlerle buluşacak.

4- AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın katılımıyla başlayacak.

5- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Arap Araştırma Merkezi Başkanları Toplantısı"na katılacak.

6- TBMM'den

- Plan ve Bütçe Komisyonunda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesi görüşülecek.

- KİT Komisyonunda, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK Marmara Teknokent Anonim Şirketinin hesapları ele alınacak.

7- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Expo 2023 Sanayi ve Ticaret Odasında Kahramanmaraş Lansman Programı"na iştirak edecek, valilik ve belediye başkanlığına ziyarette bulunacak, Tarım Çalıştayı'nda konuşacak.

8- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Kongre Merkezindeki "TRANSİST 2018 İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı"nın açılışına katılacak.

9- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak.

10- TÜİK, finansal yatırım araçlarının ekim ayı reel getiri oranlarını açıklayacak.

11- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Laos Başbakanı Thongloun Sisoulit ile görüşecek.

12- ABD'deki Temsilciler Meclisi ve Senato ara seçimlerinin ardından yankılar takip ediliyor.

13- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ve bölgedeki durum izleniyor.

14- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi-Türk Keneşi) tarafından gerçekleştirilecek "Türk Keneşi Diaspora İşlerinden Sorumlu Bakanlar ve Kuruluş Başkanları Üçüncü Toplantısı"na iştirak edecek.

15- Türkiye Yazarlar Birliği ve Bahçelievler Belediyesi ortaklığında "60 Yıl Sonra Yahya Kemal" temasıyla düzenlenen "Uluslararası Yahya Kemal Sempozyumu" başlayacak.

16- Bu yıl 8'incisi düzenlenen "Suç ve Ceza Film Festivali"nin açılışı Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak.

17- Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülmesinin ardından gelişmeler ve olayın dünyadaki yansımaları izleniyor. 

18- FETÖ davaları

- Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlerle ilgili sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de aralarında bulunduğu 224 kişinin yargılanmasına Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

- FETÖ`nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 243 kişinin yargılanmasına Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir