• DOLAR 6,1048
  • EURO 6,8129
  • ALTIN 250,713
  • ...
Çete yine Filistin`e dadandı

Siyonist işgal güçleri Filistin topraklarını yutmaya devam ediyor. Adına mülteci dediği sivil teröristlere barınma alanı açmaya çalışan gasp çetesi İsrail çeşitli bahanelerle evleri yıkıyor, zeytinlik ve tarlalara el koyuyor ve yeniden bir inşa süreci başlatarak buralara dünyanın farklı yerlerinden getirtilen işgalcileri yerleştiriyor.

Siyonist terör çetesi bu projesinin bir ayağını da dün Nablus'un güneyindeki Beyta, Kablan ve Yetma beldelerinde gerçekleştirdi. Terör çetesi 24 dönümden fazla araziye el koydu.

Batı Yaka'nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimiyle ilgili gelişmeleri takipten sorumlu Gassan Dağlas, Filistin resmi haber ajansı Wafa'ya yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin bölge halkına Beyta, Kablan ve Yetma beldeleri topraklarında yer alan Subeyh Dağı'nda 24,5 dönüme el koyma kararını tebliğ etti.

İşgal güçlerinin söz konusu araziye "askeri amaçlar" için el konulduğunu ileri sürdüğünü belirten Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin önceki gün Zatera kontrol noktası yakınlarındaki bölgeye prefabrik evler yerleştirdiklerine dikkat çekti

Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin bölgede gözü olduğunu ve bir süre önce aynı bölgede Yahudi yerleşkesi inşa etme girişiminde bulunduklarını söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin daha önce Subeyh Dağı'nda kurdukları mahallenin kaldırıldığını kaydeden Dağlas, fakat işgal güçlerinin bölgeye yeniden el koyduğunu bildirdi

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir