• DOLAR 16.653
  • EURO 17.526
  • ALTIN 976.2
  • ...
 HÜDA PAR: CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE ERDOĞAN`I DESTEKLEYECEĞİZ
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Mehmet Erkan Yavuz /Doğruhaber

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığında basın mensuplarına açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkan vekili Mehmet Yavuz, 16 Nisan referandumunda parti olarak ortaya koydukları ilkesel duruşu sürdürdüklerini belirterek, mevcut Cumhurbaşkanı Erdoğan`ı destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

“İLKESEL DURUŞUMUZU DEVAM ETTİRİYORUZ”

Parti olarak ilkesel duruşlarını sürdürdüklerini belirten HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, “24 Haziran`da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin alt yapısı 16 Nisan 2017 referandumuyla oluşturulmuştu. Bu referandumla getirilmek istenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi`nin parlamenter sisteme göre ülke şartlarına daha uygun olduğuna karar verip desteklemiştik.

Bu yeni sistemin doğru bir zemin ve doğru bir temelde şekillendirilmesi için 16 Nisan referandumunda parti olarak ortaya koyduğumuz ilkesel duruşumuzu devam ettiriyoruz.

Bundan hareketle mevcut şartları göz önünde bulundurarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini devam ettirme yönünde irade beyanında bulunan Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ı destekleme kararı aldık.” şeklinde konuştu.

“HALKIMIZI HÜDA PAR`A OY VERMEYE DAVET EDİYORUZ”

Tüm Türkiye geneli seçime katıldıklarını belirten Yavuz, “HÜDA PAR olarak Diyarbakır ve Batman`da bağımsız adaylar, 79 ilde ise tam liste olmak üzere 81 ilde milletvekili seçimlerine parti olarak katılıyoruz. Bu doğrultuda “Önce İnsan Öncelik Adalet” diyen partimiz HÜDA PAR`ın mecliste temsiliyetini sağlamak için bütün vatandaşlarımızı 24 Haziran milletvekili genel seçimlerinde HÜDA PAR`a oy vermeye davet ediyoruz” diye açıklamada bulundu.

 

 

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir