'Bunların gayesi başarılı hizmetleri gölgelemektir'

'Bunların gayesi başarılı hizmetleri gölgelemektir'

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş, son günlerde kurum hakkında bazı mesnetsiz iddialarda bulunan ve "Van en pahalı suyu kullanıyor" şeklinde yorumlarda bulunan bazı kesimlerin bulunduğuna dikkat çekerek, bunların aslı astarı yok. Bunların gayesi sadece Kayumların başarılı hizmetlerini gölgelemektir. Bizler hizmet yaptıkça bazı kesimlerin iftiraları da artıyor. Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Murat Zorluoğlu'nun öncülüğünde hizmetlerimiz hız kesmeden sürüyor" dedi.

Halk, sorunları çözülmediği için kuruma sırtını dönmüştü

Halka hizmetin kutsallığına inanan bir anlayışla hizmet ettiklerini belirten Tekataş, "Şimdiye kadar halkın önüne konulan engelleri zorlukları bir bir kaldırıyoruz. Kuruma, sorunları çözemediği için küsen, sırtını dönen vatandaşlar, kayyum ile birlikte tekrar yüzünü kuruma dönmüş ve işlerinin nasıl kısa sürede halledildiğini müşahede etmiştir. Bundan sonra da aynı ruh, azim ve kararlılıkla hizmet kervanı yoluna devam edecektir" ifadesini kullandı.

VASKİ'nin kurumsallaşması adına tarihi adımlar atıldığını belirten Tekataş "Bir talebi için kuruma gelenlerin işlerinin çözülmediği için defalarca kurumun yolunu aşındırdığı bir dönemden bugünlere gelindi. Malum bazı çevrelerin kasıtlı olarak 'Van'da Türkiye'nin en pahalı suyu içiliyor' şeklinde yaydıkları bazı uydurma ve iftira söylentileri de kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bazı kendini bilmez personeller kurumun adını lekelemek ve yapılanların halk tarafından bilinmemesine yönelik yürüttükleri kara propaganda ile halkı yanıltmaktadırlar. Kurumumuz, bu gibi kişilerle yollarını ayırmıştır. Bunun gibi yalan yanlış sözler ve kasıtlı uygulamalarla halkı yanıltan ve hizmetten rahatsız olanların artık gerçeği gizleyecek halleri de kalmamıştır. Çünkü VASKİ yaptıklarıyla insanımızın gönlünde ayrı bir yer edinmiştir" açıklamasında bulundu.

VASKİ, Türkiye'nin en ucuz suyunu halka sunmaktadır

"Van Türkiye'de kaynak suyu kullanan ender illerden biridir." diyen Teketaş, Van'ın, Gürpınar İlçesi Bejingir kaynağından gelen sağlıklı, kaliteli ve güvenli bir su kullandığını söyledi.

Teketaş, " Yapılan araştırmaya göre Büyükşehir Belediyeleri Su ve Kanalizasyon İdareleri ile kıyaslandığında Van'ın meskenlerde en ucuz suyu halka verdiği tespit edilmiştir. Şu anda Van Su ve Kanalizasyon İdaresi yürürlükte olan karara göre meskenlerde suyu metreküp fiyatı 2 lira 20 kuruşla ücretlendirilmektedir. Kısa bir araştırma yapıldığında diğer su ve kanalizasyon idareleri içinde VASKİ'nin en ucuz suyu kullandığı görülecektir. Son 1,5 yıldır Van'da en ucuz suyu halka sunmuş olmaktayız. Diğer illerle kıyaslandığında neredeyse diğer illerin Van'dan iki kat fazla su parası ödendiği açıkça ortaya çıkmış olacaktır. " diyerek Van'ın bundan sonra da su zammı diye bir gündemi olmayacağı açıklamasını yaptı.

Suya zam yapmadık yapmayacağız

Yapılan hizmetlerin bir koordinasyon dahilinde devam ettiğini belirten Tekataş, Vali Murat Zorluoğlu Başkanlığında gerçekleşen VASKİ Genel Kurullarında suya zam yapılmadığını söyledi.

Tekataş, "Van'da yaklaşık olarak 1,5 yıldır suya zam gelmediği gibi bundan sonra da zam yapılması düşünülmemektedir. Ayrıca zam yapılmadığı gibi ayrıca eğitim kurumları içinde indirim uygulanmıştır. İnşaat katılım payları içinde aynı şekilde indirim uygulanarak, Van ekonomisinin gelişiminin önü açılmıştır." dedi. (İLKHA)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yargıya olan güven düştü' iddiasına yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yargıya olan güven düştü' iddiasına yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yargıya olan güven düştü' iddiasına yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yargıya olan güven düştü' iddiasına yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yargıya olan güven düştü' iddiasına yanıt
 

En Çok Okunanlar