• DOLAR 16.704
  • EURO 17.584
  • ALTIN 975.8
  • ...
İstanbul Kayaşehir`de Doğalgaz Faturası Krizi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

TOKİ`nin İstanbul Kayaşehir`de inşa ettiği uydu kentte merkezi sistemle ısınan dairelere 750 TL’ye varan doğalgaz faturası çıkarılması ortalığı karıştırdı. Ulaşım‚ tesisat‚ izolasyon sorunu derken şimdi de fatura krizi patlak verdi. Merkezi sistemle ısınan konutlarda sitede yönetiminin daire sahiplerine 750 TL’ye varan doğalgaz faturaları çıkarması site sakinlerini isyan ettirdi. Şikâyetlerini bildirmek için site yönetiminin kapısını aşındıran ama sorularına tatmin edici yanıt alamayan ev sahipleri‚ TOKİ yetkililerine şöyle sesleniyor:

DENETİM İSTİYORUZ “Biz Kayaşehir sakinleri olarak site yönetiminin gönderdiği doğalgaz ve sıcak su gideri faturalarından mustaribiz. Site yönetimi‚ en düşük 150 TL olmak kaydıyla 750 TL’ye varan faturalar gönderiyor. 40 TL ortak gider bedeli isteniyor ki biz zaten aidatımızı ayrıca ödüyoruz. Site yönetimi konut sakinlerinin bu konudaki itirazlarına cevap veremediği için tartışmalar‚ kavgalar eksik olmuyor. Yönetim binasının önündeki kuyruk yollara taşıyor.

Merkezi sistemde faturaların nasıl okunduğu belli değil. Fatura diye elimize‚ hiçbir yasal dayanağı olmayan‚ bir kağıt parçası veriyorlar. Bir de dairelerine hiç taşınmamış olan konut sahiplerine gelen yüksek faturalar var ki o da tam bir muamma. Bu fatura krizine derhal el konulmalı. Denetim başlatılmak‚ ev sahiplerinin mağduriyeti giderilmeli…”

HABERTÜRK
 

Bu haberler de ilginizi çekebilir