• DOLAR 7.665
  • EURO 8.926
  • ALTIN 458.78
  • ...
Giresun`da askeri helikopter düştü: 7 kişi hayatını kaybetti

AA - Genelkurmay Başkanlığından, Giresun'da Sikorsky tipi askeri helikopterin "henüz tespit edilemeyen bir nedenle" düştüğü, olayda askerler ile eşleri ve çocuklarından 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesine konulan açıklamada, "zor şartlarda görev yapmakta olan karakol personeli ve aileleri ile bayramlaşmak, onlarla birlikte olmak maksadıyla, Giresun-Alucra ve Gümüşhane-Kozağaç jandarma karakollarını ziyaretini müteakip, Giresun'a dönerken saat 17.15 sularında bir adet Sikorsky helikopterin, Giresun-Alucra ilçesi Tohumluk köyü mülki sınırları içerisinde henüz tespit edilemeyen bir nedenle düştüğü" belirtildi.

Giresun'da askeri helikopter düştü

"Söz konusu elim olay neticesinde, saat 22.00 itibariyle helikopterde bulunan askerler ile eşleri ve çocuklarından yedi kişinin hayatını kaybettiği, yaralanan sekiz kişinin ise bölgedeki hastanelere sevk edildiği" bildirildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda hayatını kaybeden personelimiz ve aile fertlerine Allah`tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz." ifadesine yer verildi.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir