• DOLAR 6.085
  • EURO 6.572
  • ALTIN 314.79
  • ...
Paris saldırısının perde arkasında neler var?

Fransa'nın başkenti Paris'te yayınlanan ve Peygamber Efendimiz'e karşı hakaret karikatürleri yayınlayarak gündeme gelen Charlie Hebdo dergisine düzenlenen silahlı baskında 11 kişinin ölümü, güdümlü medyanın 1 numaralı gündem maddesi haline geldi.

Özellikle batı ülkelerinde bir saldırı düzenlendiğinde sorgu yetilerini yitiren Türkiye`ki güdümlü medya, son saldırıda da farklı davranmadı. Henüz Fransa hükümeti meseleyi çözmemişken, saldırıyı İslama ve Müslümanlara mal etme çabasına girdiği görüldü.

Fransa'daki saldırının perde arkasında neler var?

Neyseki Türkiye`de Gazetecilik mesleğinin hakkını verenler de yok değil.

Paris`teki silahlı baskının perde arkasını sorgulayan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Milyonlarca Müslümanın öldürülmesi karşısında şoka girmeyen Avrupa`nın, nasıl oldu da güdümlü medyanın deyimiyle, “Avrupa 11 kişinin öldürülmesinin şokuna girdi” yönündeki tezat teşkil eden hususu analiz etti.

Alper Tan`ın, “Fransa ve Avrupa Niçin Şokta!” başlıklı analizini sizlerle paylaşıyoruz:

"Paris`te geçtiğimiz Aralık ayında mevcut polislere ilave olarak binlerce Fransız komandosu da sokaklara çıkarılmıştı. “Terör saldırılarından” korkuyorlardı. Bu gelişme bir nevi adı konmamış olağanüstü hal uygulamasıydı.

AB`nin en güçlü 3 devletinden biri olan Fransa`nın başkentinin göbeğinde gündüz vakti polis tarafından güvenliği sağlanan bir medya binasına saldırı yapıldı. Saldırıda yayın kuruluşunda görevli 10 kişi ve binayı bekleyen 2 polis öldürüldü. Yani bu saldırı Paris`te en sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı bir süreçte gerçekleştirildi. Saldırıyı yapanlarsa ellerini kollarını sallayarak olay yerinden uzaklaştılar. Sıradan bir saldırı olamaz bu!

Türkiye`de PKK terörüne dair Çözüm Süreci başladığında, bundan tam 2 sene önce, süreci sabote etmek için Paris`in göbeğinde 3 PKK yöneticisi kadın şaibeli şekilde katledilmişti. 2 sene geçmiş olmasına rağmen o saldırının gerçek mahiyetini hala tam olarak öğrenemedik. Fransız hükümeti ve yargısı, o konuyu ağırdan aldı ve aydınlatmadı.

Paris'teki son saldırıda ilk anda 11 ölü vardı. DÜNYA ŞOKTA başlıkları atıldı. 11 Eylül saldırıları bahane edilerek 2001 yılında ABD öncülüğündeki Haçlı koalisyonu ile Afganistan'a açılan savaşta, bugüne kadar 3.6 milyon Müslüman katledildi. Ama 3.6 milyon Müslümanın ölümü karşısında DÜNYA ŞOKA GİRMEDİ!

Afganistan`ın ardından aynı Haçlı koalisyonu bu defa Irak`a savaş açtı. Son 11 senede Fransa'nın da desteği ile Irak'ta 1.2 milyon Müslüman katledildi. 3.5 milyon Müslüman da bu savaşta sakat bırakıldı. Ama Irak`taki 1.2 milyon Müslümanın ölümüne ve 3.5 milyon kişinin sakat kalmasına bu "Dünya" Paris'te ölen 11 kişiye üzüldüğü kadar üzülmedi.

BM Güvenlik Konseyi`nde VETO yetkisine sahip Çin yargısı 300 Müslüman Uygur Türkü için idam kararı verdi. Batı siyasetinde Batı medyasında buna karşı çıkan bir ses duydunuz mu? Çin, ülkede yaşayan Müslümanlara İslam'ı yasaklayan kararlar aldı. Medeni Batı'nın umurunda oldu mu? Batı'da hiç kimse Çin'in yaptıklarına ŞOK olmadı. Aksine "Müslümanlar bunu hak ediyorlar" diye bakıyorlar.

Filistin`de katliam yapan Siyonist İsrail`i Fransa dahil Batı ülkeleri 70 senedir açıkça destekliyorlar. Daha geçen yaz, Temmuz, Ağustos aylarında İsrail Gazze`yi yine yerle bir etti. Sadece 11 kişi değil; çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden 2 binden fazla Müslüman katledildi. Hala Gazze`ye ilaç bile sokulamıyor. Batı'da kimin umurunda?

Son 4 senede Suriye`de 300 bin Müslüman, Batı destekli BAAS rejimi tarafından katledildi. Fransa dahil olmak üzere ABD ve Avrupa kimi desteklediler? Elbette ölenlere timsah gözyaşları dökerek Esad`ı desteklediler.

Mısır tarihinde seçilmiş ilk ve tek Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi`ye karşı geçen yıl General Abdülfettah Sisi tarafından askeri darbe yapıldı. Bu darbecileri kim destekledi? Ne yazık ki yine İsrail`le birlikte, Avrupa ve ABD destekledi.

Batı, Müslümanları daima güdülecek koyun, ülkelerini de sömürülecek yer olarak gördü. Avrupa`da da Müslümanların emeklerini sömürdüler. Hem sömürdüler hem dışladılar, hakir gördüler, aşağıladılar. Onların giyim kuşamlarına müdahale ettiler. Minareleri yasakladılar, camileri yaktılar. İnançlarına ve peygamberlerine hakaret eden yayınlar yaptılar. Sonra da bu hakaretleri "Basın ve ifade özgürlüğü" kılıfıyla savundular.

Haçlı zihniyetindeki Batı, bir asırdan beri İslam coğrafyasında rüzgar ekiyor. Şimdi de ektiği rüzgarı ufak ufak biçmeye başladı. Rüzgar ektikçe rüzgar biçmeye, fırtına ektikçe fırtına biçmeye, kasırga ektikçe de kasırga biçmeye devam eder. Avrupa`nın kimseyi suçlama hakkı bulunmuyor. Şunu herkes bilir ki "Şiddet şiddeti doğurur."

Elbette bu saldırıyı savunmuyoruz. Keşke işler bu noktaya gelmeseydi. Daha dün İstanbul`da bir polisimiz intihar saldırısında şehit edildi. Saldırıyı DHKP-C üstlendi. Peki yıllardır DHKP-C`nin beyin takımı nerelerde korunuyor, barındırılıyor? Paris`te, Fransa`da. Türk polisinin katledilmesine ŞOK olmayan Batı, Fransız polisinin ölümüne neden şok oluyor?

Umarız Avrupa yaptığı hatalara tevbe eder ve tekrar hatalarına devam etmez de bu olaylar Fransa ve Avrupa`da daha da yayılmaz.

Gerçekten korkunç bir olay bu. Fransa'nın Filistin'de ölenlere üzüldüğü gibi biz de Paris`te ölenlere üzüldük. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'in katil Beşşar Esad'ı kınadığı gibi Paris saldırılarını kınıyoruz."

Saldırının hangi amaca hizmet ettiğini özetleyen karikatür

Çizdiği sıradışı karikatürlerle batılı emperyalistlerin oyunlarını deşifre eden Brezilyalı Karikatürist Carlos Latuff, Paris saldırının hangi amaca hizmet ettiğini özetleyen bir karikatür yayınladı. 

(Hürseda Haber)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir