• DOLAR 32.926
  • EURO 35.896
  • ALTIN 2534.687
  • ...
Pendik’te binlerce kişi işgal rejimini lanetledi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Pendik Marmaray İstasyonu’nda bir araya gelen binlerce kişi, ellerinde Türkiye ve Filistin bayrakları ile yürüyüşe geçti. “Katil israil Filistin’den defol”, “Katil israil, işbirlikçi Amerika”, “Nehirden denize özgür Filistin”, “Filistin halkı yalnız değildir” sloganları ve tekbirler getirildi.

Güzergâh boyunca, çevredeki vatandaşlar da yürüyüşe destek verirken, yürüyüşün katılımcı sayısı, varış noktasına kadar sürekli arttı.

Yürüyüşün varış noktasında düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

“Gazze’de zulüm bitene kadar sesimizi yükselteceğiz”

Tilavetin ardından konuşan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Abdullah Muhammed İslam, “8 aydır yüreğimiz kanıyor. Daha bugün israil pazar yerine saldırdı. Gazze’de kadınlar, çocuklar ve siviller öldürülüyor. Gazze’de zulüm bitene kadar sesimizi yükselteceğiz. Meydanları boş bırakmayacağız. ‘Siz meydanlara çıkıyorsunuz da ne oluyor’ diye soranlar var. Evet, biz meydanlara çıkmaya devam edeceğiz. Bu meydanların sesi Amerika’dan duyuldu, bu meydanların sesi Belçika’dan, Filistin’den, Seul’den, Tokyo’dan, Paris’ten duyuldu. Bu meydanların sesi dünyanın dört bir yanından duyuldu. Dünyanın başına bela olan bu habis hastalıktan, siyonizmden kurtulmak için canla başla mücadelemize devam edeceğiz. Meydanları boş bırakmayacağız.” dedi.

“Yaşasın özgür Filistin!”

Uluslararası Hukuk Profesörü Frank Romano ise, “İsrail, Filistin’de kardeşlerimizi öldürüyor. Refah’ta, Deyri Balah’ta ve Gazze’nin her yerinde sivillere saldırıyor. Buraya, soykırıma karşı bir şeyler yapmak için geldiniz. Filistin’in özgürlüğü için buradayız. Filistin’e desteğimizi sürdüreceğiz. Yaşasın özgür Filistin” şeklinde konuştu.

Eylem, Filistin’in ve diğer mazlum coğrafyaların özgürlüğü için yapılan duanın ardından sona erdi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir