• DOLAR 32.829
  • EURO 35.642
  • ALTIN 2529.397
  • ...
SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakkari açıklaması
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HAMZA DURMAZ-   Konuşmasında işgal rejimine  tepki gösteren Erdoğan, "İnsanlığımızın da sınandığı bu cinnet haline tepki göstermek, Filistin'e borcumuzdur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan detaylar;

Görüyoruz ki yıllardır bize basın özgürlüğü dersi verenler işgal atındaki Filistin'de yaşananlara sesini çıkarmıyor. Bugün soykırım karşısında üç maymunu oynayanlar alınlarına yapışan kara lekeyi ömürleri boyunca silemeyecek.

Son aylarda 150 gazeteciyi katledenler hala basın özgürlüğünden bahsedebiliyor.

Gazze'deki katliamın ilk başlarından itibaren basın organlarımız mazlum Filistinlilerin sesi oldu. Biz Filistinli kardeşlerimizi savunurken insanlığı da savunuyoruz.

Medyamız uzun zaman bir vesayet altında oldu. 12 Eylül'den 28'a kadar aynı manşetlerin tekrar tekrar atıldığına şahit olduk. Bir türlü demokrasiden tavır alamadılar. Bunların FETÖ'nün terörün yanında saf tuttuklarını gördük. Milletten çekindikleri empatiyi teröristlere göstermekten utanmıyorlar.

HAKKARİ BELEDİYESİ'NE KAYYUM 

Yargının Hakkari ile ilgili verdiği karar kimseyi rahatsız etmesin. Hukuk gereğini yaptı. Yargı burada kanunu değil, hukuku konuşturmuş ve kararını da buna göre vermiştir.

(Meclis'ki gerginlik) Burası hukuku işlediği Türkiye Cumhuriyeti'nin parlamentosudur. Orada elinizde pankartlarla sağa sola saldırmanın hiçbir manası yok. Sizin de karşınızda hukuku savunacak parlamenter sistem var.

Belediyeler ne onlarındır ne de terör örgütünündür. Belediyeler kimsenin arka bahçesi değildir. Belediyeler halkımızdan, aziz milletimizindir.

Bu haberler de ilginizi çekebilir