• DOLAR 32.494
  • EURO 34.926
  • ALTIN 2405.811
  • ...
İşgal ordusunda isyan çağrısı: 100 bin asker...
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HAMZA DURMAZ-   Siyonist işgal rejimi ordusundan bir askerin internete yüklediği video işgal rejiminde kaosa neden oldu.

Gazze'de yıkılmış bir evin içinde, işgal ordusu tarafından terör örgütü olarak sınıflandırılan Kach hareketine dair sloganların yazılı olduğu bir duvarın önünde açıklamada bulunan yüzü maskeli bir askerin videosunu yayınladı.

Söz konusu askerin videoda, "Ben ve beraberimdeki 100 bin yedek asker, Gazze'nin anahtarlarını Filistin yönetimine, Fetih'e, Hamas'a ya da herhangi bir Arap oluşumuna teslim etmeyeceğiz." dediği görülüyor.

Savunma Bakanından istifa etmesini isteyen asker, "Senin savaşı kazanman, bizi komuta etmen ya da emir vermen mümkün değil. Sana (Gallant) söylüyorum; zafer kazanamazsak 100 bin yedek asker burada kalacak. Buradan hiçbir yere ayrılmayacağız ve İsraillileri ordumuzun himayesi altında Gazze'ye gelmeye çağıracağız. Tek bir lidere kulak vereceğiz. O da Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı (Herzi Halevi) değil sadece Başbakan Binyamin Netanyahu'dur." diye konuştu.

Videoyu Siyonist rejimin sözde Başbakanı Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu da paylaştı. 

Muhalefet lideri Lapid, işgal ordusu içinde isyana çağrı yapan videoların, "tehlikeli ve felaket" olduğunu söyledi. 

Bu haberler de ilginizi çekebilir