• DOLAR 32.93
  • EURO 35.913
  • ALTIN 2534.534
  • ...
Fatih Erbakan'dan 'hayvanların uyutulması' tasarısına tepki
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Konya'da gazetecilerle buluştu.

Erbakan, bir dizi programa katılmak üzere geldiği Konya'da, bir otelde düzenlenen basın toplantısında, ilçelere teşekkür ziyareti yaptıklarını ifade etti.

Yüksek oy aldıkları ilçelerde teşkilat ve halkla buluştuklarını aktaran Erbakan, Konya'da önemli seçim başarısı yaşadıklarını dile getirdi.

"Bu hayvanların uyutulmasına karşıyız"

Son günlerde sokak hayvanların toplanarak uyutulmasına yönelik tartışmalar hakkında konuşan Fatih Erbakan, “Biz sokak hayvanların uyutulmasına kesinlikle karşıyız. Bu inancımıza da uygun olmayan bir davranıştır. İnsani bir davranış da değildir. Bazı batı ülkelerinde bu yapılıyor olsa bile onları taklit etmemiz doğru bir davranış değildir. Biz Yeniden Refah Partili belediyelerimizle seçim öncesinde de ifade ettiğimiz gibi bu hayvanlarımızı mutlaka toplamak, sokaklarımızı başıboş köpeklerimizden arındırmak ancak bu hayvanlarımızı da en güzel şartlarda, en modern, gelişmiş merkezlerde yaşamlarını devam ettirmek istiyoruz. Veterinerler ve uzmanlar gözetiminde, bu merkezlerde 24 saat internet üzerinden canlı yayınla halkımız tarafından takip edilebilmesi, izlenebilmesi, halkımızın ziyaretine her zaman için açık olması ve burada en iyi şartlarda bu hayvanların yaşatılması bizim hedefimizdir. Bununla ilgili belediyelerimiz şimdiden kollarını sıvadılar. Biz Yeniden Refah Partisi olarak hiçbir canın alınmasını onaylamıyoruz. Bu hayvanların uyutulmasına karşıyız. Modern ve gelişmiş merkezlerde, her türlü destek sağlanarak son derece önemlidir”diye konuştu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir