• DOLAR 32.337
  • EURO 35.165
  • ALTIN 2410.317
  • ...
Devlet erkanı  'Kudüs Şehidi'ne duyarsız kaldı!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

30 Nisan'da işgal altındaki Kudüs'te işgal kuvvetlerine yönelik bıçaklı eylem düzenledikten sonra ateş açılması sonucu şehit olan Diyanet İşleri Başkanlığı personeli imam Hasan Saklanan cenazesi, uzun bir bekleyişin ardından  Ürdün üzerinden Türkiye'ye getirildi.
Şehid Saklanan'ın cenazesinin bugün sabah saat 09.00 itibariyle GAP Havalimanında ailesine ve sevenlerine teslim edildi. Saklanan’ın naaşı konvoy eşliğinde Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesinde bulunan Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Ne Ankara ne de yerel düzeyde sahiplenen olmadı

Hem Ankara nezdinde hem de Şanlıurfa Valiliği düzeyinde devlet erkanından hiç kimsenin cenazeyi karşılamaması ve sahiplenmemesi dikkat çekti.

Şehadetiyle Türkiye ve İslam coğrafyasındaki tüm Müslümanları derinden etkileyen Saklanan’ın cenazesine Şanlıurfa milletvekilleri de duyarsız kaldı.

Hiçbir Şanlıurfa milletvekili cenazede görünmediği gibi sosyal medya hesaplarında da Şehid Saklanan ile ilgili bir mesaj da paylaşmadı.

Yerel yöneticiler de görmezden geldi

Saklanan’ın cenazesine sadece milletvekilleri değil yerel yöneticiler de duyarsız kaldı. Cenazeye  ne Büyükşehir  ne de ilçe belediyeleri nezdinde katılım olmadı. 

Saklanan’ın cenazesinde özellikle muhafazakar olarak bilinen siyasi partiler de gerekli katılımı göstermedi.

HÜDA PAR dışında hiçbir siyasi parti kurumsal anlamda sahiplenmedi

HÜDA PAR dışında hiçbir siyasi parti kurumsal anlamda cenazeyi sahiplenmezken HÜDA PAR İl Başkanlığı nezdinde cenazeyi karşılamak için bir gün önceden halka çağrı yapıldı.

Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir de bizzat cenazeye katıldı.

Bununla birlikte bazı partiler sadece şahıslar bazında cenazeye katılmayı tercih ederken birçok parti ise hiçbir şekilde katılım göstermedi.

Hem devlet erkanının hem de siyasi partilerin Şehid Saklanan’ın cenazesine duyarsız kalmasına tepki gösteren Şanlıurfalılar, bunun çok büyük bir eksiklik olduğunu söyledi.

URFANIN NABZI

Bu haberler de ilginizi çekebilir