• DOLAR 32.966
  • EURO 35.4
  • ALTIN 2473.728
  • ...
10 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığının iç kesimlerde 2-4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

Sıcaklığın genellikle mevsim normalleri civarında, iç ve batı kesimlerde ise yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.  

Meteorolojik verilere göre Kocaeli, Sakarya, Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Eskişehir, Bolu ve Düzce çevreleri ile Ankara'nın güney kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak olacak.

İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun doğusu, Kile Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminde de sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Hava sıcaklığı iç kesimlerde 2-4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklığın genellikle mevsim normalleri civarında, iç ve batı kesimlerde ise yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji, toz taşınımı beklendiğinden görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. (İLKHA) Bu haberler de ilginizi çekebilir