• DOLAR 32.812
  • EURO 35.269
  • ALTIN 2446.603
  • ...
Katar Başbakanı'ndan ateşkes çağrısı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Doha'da düzenlenen Küresel Güvenlik Forumu'nda konuşan El Sani, tarihin herhangi bir işgalin maliyetinin ve sonuçlarının işgalcinin beklediği herhangi bir getiriden çok daha büyük olduğunu kanıtladığını belirtti.

El Sani, işgal, zorla yerinden etme ve toplu cezalandırma politikalarının hiçbir çatışmanın sona ermesine yol açmadığını kaydetti.

Gazze'deki çatışmaların sona erdirilmesi ve insani yardımların ulaştırılması için “uluslararası çabaların yoğunlaştırılması” gerektiğini de belirten El Sani, ayrıca Doha'nın arabuluculuk çabaları yoluyla küresel barış ve güvenliğin desteklenmesinde hayati bir rol oynamak için her türlü çabayı gösterdiğini belirtti.

Bir hafta önce Katar Başbakanı, Gazze Şeridi'ndeki ateşkes görüşmelerinin durma noktasında olduğunu ve İşgal rejiminin Refah'taki saldırılarının her şeyi geriye götürdüğünü söylemişti.

İşgal rejiminin Refah'a saldırısı nedeniyle HAMAS'la ateşkes görüşmelerini geciktirdiğini söyleyen El Sani, çıkmaza rağmen arabuluculuk çabalarının devam ettiğini vurgulamıştı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir