• DOLAR 32.498
  • EURO 34.958
  • ALTIN 2408.438
  • ...
CHP'li belediyenin ilk icraati 'alkol izni' oldu!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Alkolün bireysel ve toplumsal zararlarına her gün bir yenisi eklenirken CHP, alkol satışını belediye tesislerine kadar getirdi. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi' nde 14 Mayıs Salı günü düzenlenen Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs 1. Birleşim Toplantısı'nda, belediyeye bağlı BELTAŞ şirketinin işlettiği 5 sosyal tesiste alkol satışının yapılmasına dair verilen teklif komisyona gönderildi. 16 Mayıs Perşembe günü yapılan Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs 2. Birleşim Toplantısı'nda ise komisyonda görüşülen teklif belediye meclisinde oylandı.

Mehmetçik Mahallesi Çamlık Bulvarı'nda yer alan Beyaz Kafe, Kınıklı Mahallesi Mevlana Caddesi'nde yer alan sosyal tesiste ve Gerzele Mahallesi Değirmenönü Caddesi'nde yer alan Değirmen Kafe'de alkol satışına izin verildi. “İçkili yer bölgesi” tespit edilmesi için yapılan oylamada, teklif belediye meclisinden geçerek onaylandı.

Yerel yönetimlerin zararlı alışkanlıklar karşı mücadelede  öncü olması gerekirken Denizli Belediyesi'nin alkole erişimi kolaylaştıran adımı tepki topladı. 

Bu haberler de ilginizi çekebilir