• DOLAR 32.981
  • EURO 35.938
  • ALTIN 2544.095
  • ...
İsveç: Eurovision yarışmasında Filistin bayrakları yasaklanacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İsveç Göteborgs-Posten gazetesinin, yarışmanın organizatörü Avrupa Yayın Birliği'ne (EBU) atıfta bulunduğu habere göre Filistin’le ilgili bayrak, sembol veya poster getirmeye çalışanlar girişte durdurulacak.

Yalnızca katılımcı ülkelerin bayraklarına izin verilecek. 

Organizatörler cinsel sapkınlığı sembolize eden çok renkli bez parçalarına da izin verecek 

Yarışma sırasında Malmö'de geniş çaplı Filistin yanlısı protestoların olması bekleniyor. Güvenliği sağlamak için İsveç polisinin ana kuvvetleri Malmö'ye gönderilecek. Norveç ve Danimarka'dan kolluk kuvvetleri de onlara bu konuda yardımcı olacak. 

Malmö'de Orta Doğu'dan gelen yoğun bir nüfus var, dolayısıyla işgalci rejmin Gazze soykırımı yakından takip ediliyor.

Yarı finali 7 ve 9 Mayıs'ta, finali ise 11 Mayıs'ta yapılacak Eurovision'a farklı ülkelerden yaklaşık 100 bin kişinin gelmesi bekleniyor.

Yarışma öncesinde işgal rejiminin sözde Ulusal Güvenlik Konseyi, Malmö'ye seyahat etmeyi planlayan İsveç’teki siyonistlere dikkatli olmaları çağrısında bulunmuş, diğer şeylerin yanı sıra işgal rejimi paçavrasını taşımaktan kaçınmalarını tavsiye etmişti.

İsveç SVT TV kanalının haberine göre artık pek çok siyonist, kendi güvenliklerinden duydukları korku nedeniyle Eurovision'a gitmemeyi tercih ediyor. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir