• DOLAR 32.592
  • EURO 35.146
  • ALTIN 2452.674
  • ...

Az da olsa kırmızı et fiyatlarının düştüğünü belirten Rüzgar, bu önümüzdeki günlerde et fiyatlarının daha da düşeceği öngörüsünde bulundu.

Et fiyatlarındaki düşüşün en büyük sebebinin ete rağbetin olmamasından kaynaklandığını ifade eden Rüzgar, "Kırmızı etin yükselişi biraz da halkımızın aç gözlülüğünden de kaynaklıdır. Vatandaş iki kilo et ihtiyacı varken gelip 6-7 kilo alıyorsa, yani ihtiyaç fazlasını alıyorsa haliyle kasap da ihtiyaç fazlası hayvan kesmek zorunda kalıyor. Durum bu olunca yüksek rağbetten dolayı fiyatlarda sürekli artış yapılıyordu." dedi.

"Et fiyatı daha da düşecektir"

Ramazan Bayramı sonrası kırmızı ete rağbetin azaldığını belirten Rüzgar, "Hayvan kesimi de azaldı. Bu durumdan dolayı hayvan sayısı çoğaldı. Haliyle fiyatlar düşüşe geçti. Fiyatların düşmesi vatandaşı memnun ettiği gibi biz kasaplar da bu durumdan memnunuz. Özelikle büyükbaş dana eti çok yüksek bir fiyattan vatandaşa tanzim ediliyordu. Bayram öncesi dana eti kilo fiyatı perakende 550 TL'den kuzu ise 480 TL'den satılırken, bayram sonrası ise dana eti perakende satış fiyatı 500 TL, kuzu eti ise 450 TL civarında satılıyor ve önümüzdeki günlerde daha da düşeceğini öngörüyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)