• DOLAR 32.845
  • EURO 35.224
  • ALTIN 2442.722
  • ...
Gazze’de toplu mezar vahşeti:  CANLI İKEN GÖMÜLMÜŞLER
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Gazze

İşgal ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinden çekilmesinin ardından Nasır Hastanesi yerleşkesinde bulunan üç toplu mezardan çıkarılan ceset sayısı 392'ye ulaştı. Han Yunus'taki Sivil Savunma Birimi Müdürü Yamin Ebu Süleyman, Nasır Hastanesi yerleşkesinde bulunan toplu mezarlardaki arama çalışmalarında 58 şehidin daha naaşının çıkarıldığını belirtti.

"3 TOPLU MEZAR TESPİT EDİLDİ"

Ebu Süleyman, "Nasır Hastanesi yerleşkesinde 392 cesedin bulunduğu 3 toplu mezar tespit edildi. Cesetlerin bazılarında işkence gördüklerine ve infaz edildiklerine yönelik izler bulundu. Bazılarının ise canlı canlı gömüldüğünü tahmin ediyoruz." diye belirtti. Arama çalışmaları ile ilgili olarak Ebu Süleyman, "Çalışmalarda çocuk cesetlerine rastladık. Hastanedeki toplu mezarlarda çocuk cesetlerinin bulunma sebebini henüz bilmiyoruz" diye belirtti.

"CESETLER TEŞHİS EDİLEMEYECEK HALDE"

Ebu Süleyman, "İşgalci israil askerleri, hastanenin yerleşkesinde çok sayıda cesedi plastik poşetlerle 3 metre derinliğe gömdü. Bu da çürümeyi hızlandırdı." açıklamasını yaptı. Bazı cesetlerin teşhis edilemeyecek halde olduğunu söyleyen Ebu Süleyman, "165 cesedin kimlik tespiti yapılamadı. israil askerlerinin cesetleri plastik poşetlere sarması çürümeyi hızlandırdı ve kimlik tespitini imkansız hale getirdi." dedi.

"FİLİSTİN HALKINA YÖNELİK İŞLENEN SUÇLAR AÇIĞA ÇIKARILMALI"

Ebu Süleyman, uluslararası topluma "israil'in Filistin halkına yönelik işlediği suçları açığa çıkarmak için insan hakları kuruluşları ile uluslararası medyanın bölgeye girişlerine izin verilmesi" çağrısı yaptı. Siyonist işgal ordusu, uzun süre kuşatma altında tuttuğu ve 15 Şubat'ta baskın düzenlediği Han Yunus'taki Nasır Hastanesi'ni hizmet dışı bırakmış, 24 Mart'ta yeniden kuşatma altına aldıkları hastaneye baskın düzenlemiş, yerlerinden edilen çok sayıda Filistinli ile sağlık personelini alıkoymuştu. İşgalciler, 4 aylık işgalin ardından 7 Nisan'da Han Yunus'tan çekilmişti. (İLKHA)

Nuseyrat Mülteci Kampına düzenlenen saldırılarda

8 FİLİSTİNLİ KATLEDİLDİ

İşgal ordusunun, Gazze'nin orta kesimindeki En-Nuseyrat Mülteci Kampına düzenlediği saldırılarda 8 Filistinlinin katledildiği, en az 30 kişinin yaralandığı belirtildi.

Gazze

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, işgal rejimine savaş uçakları, Nuseyrat Mülteci Kampında Es-Sultan Mahallesinde bir evi hedef aldı. Saldırıda aralarında bir bebeğin de olduğu 4 Filistinli katledildi. Kampta başka bir eve düzenlenen saldırıda da 4 Filistinli katledildi, en az 30 kişi ise yaralandı.

BATI ŞERİA'DA 2 FİLİSTİNLİ KATLEDİLDİ

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, işgal rejimi askerleri, Cenin'in batısındaki Salim askeri kontrol noktasında bir grup gence ateş açtı. Gençlerden Mustafa Sultan Abid (22) ile Ahmed Muhammed Şevahine (21) katledilirken, 2'si de yaralandı. Öte yandan, işgalci askerler, Batı Şeria'nın El Halil, Tulkerim, Nablus ve Kalkilya kentlerine baskınlar düzenledi. Askerler, El Halil'deki baskında Şeabe bölgesi, Es-Semmu ve Surif kasabalarında bazı evlere girdi ve 2 araca el koydu.

Tulkerim'de işgal rejimine ait askeri araçlar Es-Selam Kavşağında konuşlanırken, askerler dükkanlara baskın düzenledi. Nablus'un güneyindeki Akraba kasabası ile Kalkilya'nın doğusundaki Kefr Kaddum ve Hacce kasabalarında da askeri araçlarla baskın düzenlendi.  AA

Bu haberler de ilginizi çekebilir