• DOLAR 32.516
  • EURO 34.97
  • ALTIN 2434.701
  • ...
Gaziantepli Sezer Ailesine yeni evleri teslim edildi!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerde kalıcı konut inşaatı çalışmaları hızla devam ediyor. 1240 şantiyede gece-gündüz demeden çalışan 110 binden fazla ekip, yeni konutların yapımı için çalışıyor.

Afetin ilk yılında 76 bin konut hak sahiplerine teslim edilirken, 396 bin 220 kalıcı konutun inşası da hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi Mesthüyük köyünde yaşayan Enis Sezer de çelik karkastan yapılan yeni köy evine kavuştu.

Sezer, devletin depremin başından itibaren her zaman yanlarında olduğunu ve kendilerini hiç yalnız bırakmadığını ifade ederek, "Nasıl yapılacak diye merak ediyorduk. Evleri yetiştirmek için yağmur, yağış, kış demeden sürekli çalıştılar. Ellerinden gelenin daha iyisini yaptılar. Bu kadar güzel olacağını hiç beklemiyorduk." şeklinde konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise "Enis kardeşimin ve tüm depremzede vatandaşlarımızın hiç endişesi olmasın. Dün olduğu gibi bugün de yarın da onların yanındayız. Onlar için en iyisini, en güzelini yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir