• DOLAR 32.226
  • EURO 35.002
  • ALTIN 2418.465
  • ...
ABD'nin Ukrayna'ya yardım kararına Rusya'dan tepki
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD Temsilciler Meclisinin, dondurulmuş Rus varlıklarını Ukrayna yararına kullanmayı öngören yasa tasarısını onaylaması ile ilgili olarak, "Eğer bu gerçekten böyleyse ABD bunun hesabını vermek zorunda kalacak. Muhtemelen herhangi bir zaman kısıtlaması olmayacak. Bunu çıkarlarımıza en uygun şekilde yapacağız." ifadelerini kullandı.

Peskov, dondurulmuş Rus varlıklarına el konulmasının  ABD’nin imajına darbe indireceğini belirterek, "Rus varlıklarına el konulmasına ilişkin yasaya gelince, ayrıntıların çözülmesi gerekiyor. Her halükarda, eğer gerçekten varlıklarımıza el konulması söz konusu ise bu, ABD'nin imajına telafisi mümkün olmayan zararlar verecek, ülkedeki birçok yatırımcıyı yatırdıkları parayı kurtarmaya zorlayacaktır. Çünkü devlet mülkiyeti başta olmak üzere özel mülkiyetin dokunulmazlığı ihlal edilecek.” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova da ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen yasa ile ilgili olarak, Ukrayna'ya yardım içeren bu yasanın dünyadaki krizleri kötüleştireceğini belirterek, "Kiev rejimine askeri yardım terör faaliyetlerinin doğrudan desteklenmesi, Tayvan'a askeri yardım Çin'in iç işlerine müdahale, İsrail'e yardım ise bölgede benzeri görülmemiş gerginliğin artması anlamına geliyor." açıklamasını yaptı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir