• DOLAR 32.27
  • EURO 34.917
  • ALTIN 2428.289
  • ...
Rusya, İHA’lar için bir araştırma ve üretim merkezi kuracak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Şoygu, Moskova yakınlarındaki askeri eğitim sahasında incelemelerde bulundu.

Şoygu burada, özel askeri operasyonların deneyimlerini dikkate alarak insansız hava araçları ve küçük silahların geliştirilmesine yönelik komutanlık talimatlarının uygulanması hakkında bilgi aldı.

Ziyarette Şoygu, kendisine verilen görevlere bağlı olarak farklı mühimmat türlerini kullanmak üzere en son teknolojiyle donatılmış ve düşük görünürlük koşullarında bile çalışabilecek şekilde uyarlanmış bir saldırı dronu dahil olmak üzere, 10 ila 200 kilogram arasında değişen faydalı yüklere sahip çeşitli insansız hava araçlarını inceledi.

Rusya Savunma Bakanlığının, insansız hava araçları ve insansız sistemler için bir araştırma ve üretim merkezi kurmaya karar verdiğini söyleyen Şoygu, "kurulacak merkezin ileri silahların geliştirilmesi ve üretilmesinde yer alan çeşitli kurum ve laboratuvarların bir birliği olarak hizmet vereceğini" kaydetti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir