• DOLAR 32.226
  • EURO 35.002
  • ALTIN 2418.465
  • ...
Filistin Sivil Savunma Kurumu duyurdu: İşgalciler çekildi!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Filistin Sivil Savunma Kurumundan yapılan yazılı açıklamada, işgal ordusunun 8 gündür kuşatma ve aralıksız saldırı altında tuttuğu Nusayrat Mülteci Kampı'nın kuzeyinden çekilmesinin ardından sivil savunma ekiplerinin enkazdan çok sayıda ceset çıkardığı belirtildi.

Enkaz altında halen onlarca şehit olduğu ancak sivil savunma ekiplerinin cesetleri bulup çıkarabilmesi için kazı ekipmanları ile iş makinelerine ihtiyaç duyulduğu vurgulandı.

KUŞATMA ALTINDAYDI!

İşgal ordusu, Nusayrat Mülteci Kampı'nı 11 Nisan'da kuşatma altına alarak buraya şiddetli saldırılar başlatmıştı.

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi, işgal ordusunun Nusayrat Kampı'nda 8 gün boyunca gerçekleştirdiği saldırılarda 75 kişinin katledidliği, 348 kişinin de yaralandığını açıklamıştı. Bölgeden 100 kişinin de kayıplar listesine eklendiği bildirilmişti.

İşgal radyosu, ordunun 11 Nisan'dan bu yana kuşatma altında tutarak saldırı düzenlediği Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah kentine bağlı Nusayrat Mülteci Kampı'ndan çekildiğini duyurmuştu.

İşgal Kara Kuvvetlerine bağlı 162. Tabur sözde Komutanı Yarbay Dotan, Nusayrat Mülteci Kampı'ndan çıkan askerlerin, Zeytun, Şifa Hastanesi ve Nuseyrat'ta olduğu gibi, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'a gideceklerini söylemişti.

Gazze Şeridi'nin merkez bölgesinden ayrılan işgal ordusuna ait çok sayıda tank, zırhlı personel taşıyıcı ve askeri iş makinesi buradan çıkarken kameralara yansımıştı.

Bu haberler de ilginizi çekebilir