Mersin'de tarihi değerde objeler ve sikke ele geçirildi
Mersin'de jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda tarihi değeri olan çeşitli objeler ve onlarca sikke ele geçirildi.
![Mersin'de tarihi değerde objeler ve sikke ele geçirildi](https://dogruhaber.com.tr/thumbor/YHe9geKE0fAJFB6S3wAA45yyBB8=/660x400/dogruhaber.com.tr/images/24/16/mersinde-tarihi-degerde-objeler-ve-sikke-ele-gecirildi-8bddb019.jpg)
![](https://dogruhaber.com.tr/images/21/36/resim-cad374c1.png)
![](https://dogruhaber.com.tr/images/21/36/resim-939b4d02.png)
Alınan bilgilere göre, tarihi eser kaçakçılığına yönelik yapılan çalışmada, Çamlıyayla ve Yenişehir ilçeleri sınırlarında faaliyet gösteren şüpheliler belirlendi.
Ekiplerin takip ve araştırma sonucunda düzenlediği operasyonda 2 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin üzerinde ve adreslerinde yapılan aramalarda ise 162 adet sikke, 26 adet tarihi madeni para ve 9 adet tarihi obje ele geçirildi.
El konulan tarihi eserlerin incelenmek üzere Mersin Müze Müdürlüğü'ne gönderildiği bildirildi. (İLKHA)