• DOLAR 32.196
  • EURO 35.003
  • ALTIN 2498.283
  • ...
Hamas resti çekti! Gazze şartlarında taviz yok
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İşgal altındaki Filistin'in kurtuluş mücadelesi devam ediyor. Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi İzzet er-Rişk, yaptığı yazılı açıklamada, Hamas'ın, ateşkes ve esir takası anlaşması konusundaki pozisyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"TAVİZ YOK"
İzzet er-Rişk, "İşgalin Gazze'den tamamen çekilmesi ve yerinden edilenlerin Gazze Şeridi'ndeki bölgelerine özgürce geri dönmesi konusunda taviz yok" ifadelerini kullandı.

SOYKIRIM SUÇLUSU SİYONİST REJİMİN KİRLİ PLANI
Gazze'de daimi ateşkesin önemine vurgu yapan Rişk, şöyle devam etti:

"Halkımızın himayesi, şelale gibi akan kanın ve katliamların durmasının tek garantisi daimi ateşkestir. İşgalciler, geçici bir ateşkes anlaşması istiyor, böylece Gazze'deki esirlerini çıkaracak ve ardından Gazze Şeridi'ndeki soykırıma ve savaşa yeniden devam edecek."

NETANYAHU VE HÜKÜMETİ GAZZE'DE BAŞARISIZ OLDU
"Netanyahu ve hükümetinin güç kullanarak esirlerin serbest bırakılması çabaları başarısızlıkla sonuçlanmıştır." diyen Rişk, siyonist rejimin elinde Gazze'deki direniş ile gerçek bir anlaşma yapmaktan başka bir alternatifinin olmadığını vurguladı.

Rişk, işgal güçlerinin Gazze'de 6 aydan fazla bir süredir herhangi bir zaferinin söz konusu olmadığına dikkati çekerek, sivillerin hedef alınması ve kentteki hayata dair görüntülerinin tümü, bir galibiyetin öncülleri değil bir hezimetin göstergeleri olduğuna işaret etti.

"DÜNYA KAMUOYU, HALKIMIZIN VE HAKLI DAVASININ YANINDADIR"
Dünyadaki siyonist rejim algısının durumuna ilişkin ilişkin de değerlendirmede bulunan Rişk, "İsrail artık istenmeyen durumdadır, dünya kamuoyu, halkımızın ve haklı davasının yanındadır." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Hamas Hareketi, 8 Eylül'de siyonist rejim ile ateşkese ilişkin aldığı teklifin cevabını geçen cumartesi günü Mısır ve Katar'a ilettiğini duyurmuştu.

Konuya ilişkin siyonist rejim sözde Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamada, Hamas'ın teslim ettiği cevabın olumsuz olduğu yönünde değerlendirme yapılmıştı.

Bu haberler de ilginizi çekebilir