• DOLAR 32.226
  • EURO 35.002
  • ALTIN 2418.465
  • ...
Teleferik kazası sonrası gözaltına alınanlardan 5'i tutuklandı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Antalya'daki teleferik kazasında devam eden soruşturmaya ilişkin sosyal medya hesabından bilgilendirmede bulundu.

Tunç, Sarısu-Tünektepe teleferik hattındaki teleferik direğinin kırılarak seyir halindeki kabinlerden birinin düşmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 17 vatandaşın yaralandığını, kabinlerde mahsur kalanların kurtarıldığını hatırlattı.

Olayla ilgili Antalya Cumhuriyet Başsavcılığında adli soruşturma başlatıldığını belirten Tunç, bu kapsamda bir Cumhuriyet Başsavcıvekili ve bir Cumhuriyet Savcısının koordinasyonunda, 2 iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, 2 makine uzmanı ve bir elektrik uzmanından oluşan bilirkişi heyeti tarafından detaylı olay yeri inceleme ve keşif çalışması yapıldığını ve ön rapor hazırlandığını belirtti.

Soruşturma kapsamında uzman bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan ön raporun, müşteki ifadeleri ve beyanları ile şüpheli savunmaları birlikte değerlendirildiğini aktaran Tunç, "Gözaltına alınan teleferik hattını işleten firma ile teleferik hattının bakım ve onarımından sorumlu firmanın yetkilileri ve çalışanlarının da aralarında yer aldığı 14 şüpheliden 5'i tutuklanmış, 8 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiş, 1 kişi de serbest bırakılmıştır. Hepimizi üzen olayla ilgili adli soruşturma tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir." dedi. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir